Susrete 1. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad dječaci U15 odigrali su u nedjelju, 12. ožujka 2023. godine, u Poreču. Rukometaši trenera Roberta Havličeka odmjerili su snage protiv RK Dubovac – Gaza i RK Poreč te upisali dvije vrlo važne pobjede, posebice onu protiv neporažene ekipe Poreča.

Prvo poluvrijeme protiv mladih Karlovčana igrala se izjednačena igra koju su rukometaši Gospića presjekli realiziravši dva dosuđena sedmerca u posljednje 2 minute prvog dijela i tako na predah otišli s rezultatom 12:9.

U nastavku utakmice Gospićani su se pokazali rukometno zrelijom i kvalitetnijom ekipom. Prednost s poluvremena do kraja susreta, na krilima odličnog Vedrana Hećimovića s 11 postignutih pogodaka, povećali su na finalnih +9 (26:17).

Utakmica protiv rukometaša Poreča donijela je 40 minuta izuzetne neizvjesnosti. Igrači Gospića su u 11. minuti prvog dijela susreta imali prednost +3 (6:3) koju je prvoplasirana momčad ubrzo sustigla. Na predah se otišlo s minimalnim zaostatkom i rezultatom 11:10 za ekipu Porečana.

Nastavak je donio „odljepljivanje“ protivnika na +3 (13:10) u 22. minuti, no mladi su Ličani bili odlučni i željni dokazivanja te su mini serijama 2:0 u 23. i 3:0 u 26. minuti vratili izjednačeni rezultat. U 30. minuti prešli su u minimalno vodstvo koje su Istrijani „lovili“ do kraja susreta.

Minimalna pobjeda igrača trenera Havličeka potvrdila je kvalitetan rad na treningu te je pokazatelj puta kojim ekipa ide.

Dječaci U15 u poretku Lige za prvaka zauzimaju 4. mjesto, s 5 pobjeda, 4 poraza i 10 osvojenih bodova.

RK DUBOVAC–GAZA – RK GOSPIĆ 17:26 (9:12) – Hećimović (11), Jergović (5), Borovac I. (2), Jerković (2), Milković (2), Bukovac (1), Ratković Ju. (1), Koljđeraj (1), Ratković Jo. (1)

RK GOSPIĆ – RK POREČ 21:20 (10:11) – Hećimović (11), Bukovac (3), Borovac I. (3), Stilinović (2), Ratković Jo. (1), Milković (1)