Karlovac je u subotu, 11. ožujka 2023. godine, ugostio susret 13. kola 2. HRL Zapad u kojem su snage odmjerili RK Dubovac-Gaza i RK Gospić.

Derbi prvo i drugoplasiranog donio je prvi poraz Gospićanima koji se trenutno nalaze na 2. mjestu, s 11 pobjeda, 1 porazom i 22 osvojena boda, ali i s utakmicom zaostatka za vodećom ekipom.

Unatoč prednosti od +3 u 11. minuti susreta (8:5), prvo poluvrijeme igrala se rezultatski i kvalitetom izjednačena igra. Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 15:14 na strani Gospićana.

Sve do 40. minute igrači trenera Marina Bilića držali su prednost od 2 do 3 pogotka. Nakon spomenute minute sve se bitnijim pokazivao izostanak Šime Markića te su Gospićani ušli u turbulentan period koji su protivnici iskoristili i dvjema serijama od 5:0 nakon 40. i 6:0 nakon 46. minute prešli u visoko vodstvo od +7 (29:22) samo 8 minuta prije kraja utakmice. Rukometašima Gospića ta je prednost bila nedostižna, a Dubovčani su je do kraja susreta i povećali na +9 i završili ovaj derbi rezultatom 33:24.

RK DUBOVAC – GAZA – RK GOSPIĆ 33:24 (14:15) – Cvjetković (11), Petrović (4), Suknaić (3), Krmpotić (3), Jelić (2), Matulović (1)