Utakmice Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije donijele su nove uspjehe i iskustva.

Djevojčice U12 i dječaci U13 svoje su susrete odigrali u subotu, 11. ožujka, dok su dječaci U11 za igru imali rezerviranu nedjelju, 12. ožujka 2023. godine.

Djevojčice U12 odmjerile su snage s vršnjakinjama RK Rab, koje su „tijesno“ izborile pobjedu, i RK Liburnija – Opatija gdje su Gospićanke nadmoćno pobijedile.

Susret protiv Rabljanki bio je izjednačenog ritma svih 30 minuta. Dvjema mini serijama od 2:0 rukometašice Raba su otišle na predah s minimalnom prednošću 7:6. U nastavku susreta su protivnice djevojčica trenerice Antonije Matić prednost u 25. minuti susreta povećale na +3 (11:8). Gospićanke su do kraja utakmice smanjile zaostatak na -2 i utakmicu završile porazom 12:14.

Susret protiv rukometašica Liburnije mlade su Ličanke otvorile serijom 5:0 i time stekle visoku početnu prednost. Nakon 9. minute ponovnom 5:0 serijom igračice Gospića su do poluvremena povećale vodstvo na 10:2. U drugom dijelu utakmice postignuto je 5 pogodaka i svih 5 postigle su djevojčice trenerice Matić. Rezultat nakon posljednjeg sučevog zvižduka bio je 15:2.

Nakon 9 odigranih utakmica djevojčice U12 nalaze se na 4. mjestu s 5 pobjeda i 4 poraza.

RK GOSPIĆ – RK RAB 12:14 (6:7) – Balenović (5), Vukelić (3), Mesić M. (2), Luketić (2)

RK GOSPIĆ – RK LIBURNIJA-OPATIJA 15:2 (10:2) – Vukelić (5), Luketić (3), Balenović (3), Mesić M. (1), Došen (1), Halapa (1), Šubarić (1)

Dječaci U13 odigrali su tri susreta i to po jedan protiv vršnjaka RK Mornar Dramalj-Crikvenica, RK Viškovo i MRK Arba Rab. Upisavši nove tri pobjede u ukupnom poretku zauzeli su 1. mjesto s 9 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom, 2 poraza i 19 osvojenih bodova u 12 odigranih utakmica.

Susret protiv rukometaša Mornara bio je u potpunosti u znaku Gospićana. Prvo poluvrijeme igrači trenera Ivana Jelića napravili su dvije velike serije od 8:0 i 10:0 dok su protivnici postigli tek 3 pogotka. Rezultat je kod odlaska na predah bio 21:3. Nakon poluvremena nastavila se odlična igra mladih Ličana koji su utakmicu priveli kraju visokom gol razlikom i rezultatom od 34:5.

Drugu utakmicu Gospićani su otvorili serijom 8:0 od kojih je 6 golova postigao odlični Gabrijel Sertić. Viškovci su mrežu gola Gospića zatresli tek tri puta i na poluvremenu je semafor pokazivao rezultat 17:3. Čvrsta i motivirana igra u drugom dijelu donijela je pobjedu rukometaša trenera Jelića gol razlikom +20 (33:13).

Unatoč ozljedi jednog od ključnih igrača, Vite Marasa, Gospićani su pokazali kvalitetniju i odlučniju igru i protiv Rabljana. Prvi dio susreta je završio rezultatom 13:7. Mladi Ličani ostali su bolji i do posljednjeg sučevog zvižduka te su upisali novu pobjedu, ovoga puta rezultatom 25:12.

RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA – RK GOSPIĆ 5:34 (3:21) – Sertić (9), Duić (5), Maras (5), Mandić (4), Stručić (4), Rukavina (3), Tonković Javorina (2), Jurčić (1), Dominković (1)

RK GOSPIĆ – RK VIŠKOVO 33:13 (17:3) – Sertić (12), Duić (5), Ratković (4), Tonković Javorina (4), Jurčić (2), Maras (2), Stručić (2), Rukavina (1), Mandić (1)

MRK ARBA RAB – RK GOSPIĆ 12:25 (7:13) – Sertić (10), Duić (9), Tonković Javorina (4), Maras (1), Stručić (1)

Pobjeda, poraz i izjednačeni rezultat protiv ekipa RK Adriatic, MRK Arba Rab i RK Senj, donijeli su dječacima U11 nova tri boda. S 2 pobjede, 1 izjednačenim rezultatom i 5 poraza igrači trenera Mateja Udiljka nalaze se na 7. mjestu ukupnog poretka.

Gospićki rukometaši odigrali su protiv Riječana čvrstu i odlučnu utakmicu. Kod odlaska na predah rezultatska prednost bila je +4 za malene Ličane. Nastavak je donio igru sličnu prvom dijelu, a rezultatsku prednost s poluvremena Gospićani su povećali i utakmicu završili rezultatom 17:11.

Susret protiv Rabljana obilježili su rezultatski obrati. Gospićani su imali početno vodstvo koje su rukometaši Arbe sustigli i do kraja prvoga poluvremena poveli 5:4. Igra je u drugom poluvremenu ostala neizvjesna, a završila je izjednačenim rezultatom 9:9 pogotkom Antonia Marasa u posljednjoj sekundi susreta.

Utakmica protiv Senja donijela je još jednu neizvjesnu borbu do posljednjeg sučeva zvižduka. Nakon prvih 15 minuta Gospićani su imali minimalnu prednost (6:5). Narednih 15 minuta nastavila se rezultatska napetost, a realizirani kazneni udarac dosuđen rukometašima Senja u posljednjoj sekundi donio je pobjedu protivnicima rezultatom 13:12.

RK GOSPIĆ – RK ADRIATIC 17:11 (11:7) – Pintar (6), Matić (5), Šolaja (3), Kukuruzović (2), Dadić (1)

MRK ARBA RAB – RK GOSPIĆ 9:9 (5:4) – Šolaja (3), Pintar (3), Maras (1), Ratković (1), Mahmutović (1)

RK GOSPIĆ – RK SENJ 12:13 (6:5) – Ratković (3), Matić (3), Pintar (3), Mahmutović (1), Hećimović (1), Šolaja (1)