Ekipa dječaka U15 odigrala je u Rijeci u nedjelju, 5. ožujka 2023. godine, utakmice 7. i 8. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije protiv vršnjaka RK Zamet i RK Kastav. Upisavši dvije visoke pobjede ekipa trenera Roberta Havličeka smjestila se na 4. mjesto tablice sa 6 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom, 3 poraza i 13 osvojenih bodova.

Od početka susreta protiv Zameta igrači Gospića bili su odlučniji pa su na predah otišli pri vodstvu 13:10.

U nastavku utakmice Gospićani nisu ostavili protivnicima prostora za dostizanje rezultatske prednosti. Nakon 26. minute su serijom 5:0 došli na visokih +9 (21:12). Unatoč pokušajima Riječana u pariranju mladim Ličanima rezultat se do posljednjeg sučeva zvižduka popeo na +13 (31:18).

Prvo poluvrijeme susreta protiv RK Kastav obilježili su odlično raspoloženi Matija Bukovac sa 6 i Vedran Hećimović s 3 pogotka. Uz odličnu obranu i slabu realizaciju protivnika poluvrijeme je završilo rezultatom 11:5.

U nastavku susreta već spomenuti igrači nastavili su odličnu realizaciju, a pridružio im se i Ivan Borovac s 5 postignutih golova. Velika serija od 10:0 na otvaranju drugog dijela utakmice dovela je Gospićane na +16 (21:5) a svoju su odličnu igru nastavili do kraja susreta koji je završio rezultatom 30:11.

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 31:18 (13:10) – Hećimović (8), Borovac I. (6), Milković (4), Bukovac (3), Borovac L. (3), Jerković (3), Stilinović (2), Jergović (1), Ratković Jo. (1)

RK GOSPIĆ – RK KASTAV 30:11 (11:5) – Bukovac (10), Hećimović (7), Borovac I. (5), Milković (3), Ratković Jo. (2), Borovac L. (2), Jerković (1)