Dvorana Dinko Lukarić u Rijeci ugostila je susrete 2. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad za dječake U13. Rukometaši trenera Ivana Jelića u utakmicama protiv MRK Kozala i RK Zamet upisali su poraz i neriješeni rezultat čime su se smjestili na 3. mjesto u trenutnom poretku s 10 odigranih utakmica, 5 pobjeda, 2 neriješena rezultata, 3 poraza i 12 osvojenih bodova.

U utakmici protiv Kozale Gospićani su parirali protivnicima sve do 13. minute (7:7). Nakon spomenute minute Riječani su serijom 5:0 prešli u vodstvo s kojim su završili prvi dio susreta (14:9).

Nastavak susreta donio je izjednačenu igru obje momčadi kao što je i bilo za očekivati u borbi za plasman na Završnicu PH. Iako su u drugom dijelu mladi Ličani zabili tek jedan pogodak manje od protivnika visoka prednost s poluvremena ostala je nedostižna i igrači Kozale su odnijeli pobjedu rezultatom 26:20.

Susret protiv rukometaša Zameta donio je još jednu napetu borbu i neizvjesnost do posljednjeg sučevog zvižduka. Prvim su dijelom utakmice dominirali Gospićani koji su na poluvremenu imali 3 pogotka prednosti (15:12).

U nastavku utakmice su rukometaši trenera Jelića ostali bez veoma bitnog Vite Maras pa su Riječani sustigli rezultatsku prednost te je u 30. minuti, kod rezultata 21:21, počela igra „gol za gol“ koja je pogotkom igrača Zameta u posljednjim sekundama susreta donijela konačni rezultat 25:25.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 26:20 (14:9) – Sertić (11), Maras (6), Tomašić (1), Tonković Javorina (1), Pajtl (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 25:25 (15:12) – Tonković Javorina (8), Sertić (8), Maras (6), Nikšić (1), Tomljenović (1), Stručić (1)