Tri teške utakmice, one 3. i 1. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad, rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su u nedjelju, 10. ožujka 2024. godine, pred ugodno popunjenim tribinama i glasnom podrškom navijača. Podjela bodova s ekipom RK Mornar Dramalj-Crikvenica, pobjeda protiv županijskih rivala RK Senj i poraz protiv HRK Karlovac osigurali su Gospićanima tek 3 boda koja su ih ipak zadržala na 1. mjestu ukupnog poretka.

Ekipa Mornara je na otvaranju utakmice djelovala uvjerljivije od domaće momčadi. Kod vodstva 6:3 Gospićani su „ubacili u veću brzinu“ i serijama 2:0, 3:0 i 2:0 preuzeli vodstvo te na predah otišli s minimalnih +1 (12:11).

Propuštena prilika za realizacijom 2 kaznena udarca poljuljala je nakratko gospićke rukometaše. Nakon 24. minute Gospićani su ponovno kontrolirali igru i do 37. minute imali rezultat na svojoj strani (21:18). Uslijedilo je nekoliko nespretnih pogrešaka i nerealiziranih prilika te poravnavanje rezultata u zadnjim sekundama utakmice (21:21).

Nakon susreta punog napetosti igrao se županijski derbi. Gospićani su u utakmicu ušli mini serijom Josipa Ratkovića koji je do kraja susreta postigao čak 7 golova. Do isteka 20. minute Senjani su bili za nijansu staloženiji i na poluvremenu imali rezultat na svojoj strani (9:8).

U nastavku utakmice gospićki su rukometaši konkretnijom igrom u napadu i čvršćom obranom napravili seriju 4:0 i nakon 32. minute se odvojili na osjetniju razliku (19:14) koju su zadržali do kraja susreta i ostvarili pobjedu 23:18.

Netom nakon odigrane druge na rasporedu je bila zaostala utakmica protiv Karlovčana. Fizička i psihička iscrpljenost gospićkih igrača pokazala se u prvih 20. minuta kao izuzetna prilika za protivničku ekipu koja je to iskoristila i na predah otišla s 3 gola prednosti (12:9).

Čvrstom igrom i odlučnošću domaćini su u 31. minuti sustigli ekipu Karlovca i do posljednje minute igralo se „gol za gol“. Nespretna izmjena na kraju samog susreta rezultirala je kaznenim udarcem za gostujuću ekipu koja je penal iskoristila i time upisala pobjedu rezultatom 22:21.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 21:21 (12:11). – Borovac I. (5), Stilinović (5), Jergović (3), Ratković Jo. (3), Marković (3), Milković (1), Borovac L. (1)

RK SENJ – RK GOSPIĆ 18:23 (9:8) – Ratković Jo. (7), Stilinović (4), Jergović (4), Sertić (3), Marković (2), Borovac L. (1), Borovac I. (1), Maras (1)

RK GOSPIĆ – HRK KARLOVAC 21:22 (9:12) – Borovac L. (4), Ratković Jo. (4), Milković (2), Maras (2), Jamičić (2), Stilinović (2), Sertić (2), Borovac I. (1), Jergović (1), Andrijević (1)