Dječaci U15 (2007./2008. godište) Rukometnog kluba „Gospić“ otvorili su sezonu 2022./2023. utakmicama 2. kruga 1. HRL Zapad protiv ekipa Umaga i Poreča.

Najstarija ekipa mlađih uzrasta kluba krenula je sa svojim novim trenerom Robertom Havličekom put Umaga u subotu, 1. listopada 2022. godine, te ostvarila po jednu pobjedu i poraz. Bila su to ujedno i prva dva upisana boda u ligi u kojoj će se ove sezone natjecati protiv čak 17 momčadi.

U prvu utakmicu protiv RK Umag dječaci su ušli pogotkom i držali tempo sve do 6. minute nakon koje slijedi serija od čak 6:0 za protivničku ekipu. Iako je ovo na kratko uzdrmalo Gospićane, u zadnje 4. minute prvoga dijela rade seriju 4:0 i na predah odlaze rezultatom  9:11 za protivničku momčad.

Drugo poluvrijeme ekipa RK „Gospić“ preuzima inicijativu dvjema serijama od 3:0 i 4:0, te okreće rezultat i završava utakmicu pobjedom 23:19.

Drugi je susret igran protiv RK Poreč koji je u ovom susretu bio bolji i odnio pobjedu. Porečani su otvorili utakmicu vodstvom, no iako su sredinom prvog poluvremena gospićki rukometaši serijom 5:0 okrenuli rezultat u svoju korist, na predah odlaze s dva pogotka zaostatka. U nastavku protivnici igraju čvršće i odnose pobjedu rezultatom 23:17.

Zadovoljavajući je ovo ulazak u novu sezonu dječaka U15 Rukometnog kluba „Gospić“ koji će pod vodstvom novog trenera Roberta Havličeka pred sobom imati velike izazove.

RK GOSPIĆ – RK UMAG – 23:17 (9:11) – Bukovac (6), Ratković Jo. (5), Stilinović (4), Borovac I. (3), Milković (2), Borovac L. (2), Ratković Ju. (1)

RK POREČ – RK GOSPIĆ – 23:17 (10:8) – Bukovac (6), Borovac I. (4), Stilinović (3), Ratković Ju. (1), Milković (1), Marković (1), Pavelić (1)