Ekipa dječaka U17 je u nedjelju, 13.2.2022. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću u okviru 8. kruga 1.HRL zapad odigrala susrete protiv ekipa Arene iz Pule i Rudara Adria Oil iz Labina.

Velika borba igrača pod vodstvom trenera Mate Pavelića koji se natječu kao jedna od najmlađih ekipa lige ipak nije bila dovoljna protiv starijih, jačih i u konačnici trenutačno kvalitetnijih suparnika.

Velikom broju dječaka koji prema godini rođena pripadaju kategoriji dječaka U15 utakmice u starijoj generaciji biti će od velike koristi u godinama koje slijede.

Petar Milković i Nikola Kovačević pokazali su koliko je bitno pripadati istom uzrastu budući su bili najistaknutiji igrači ekipe postignuvši 9, odnosno 18 pogodaka. Posebno impresivna bila je utakmica protiv RK Rudar Adria Oil koja je bila simultanka Nike Frankovića (20 pogodaka, od čega 4 sedmerca) u ekipi gostiju i Nikole Kovačevića (12 pogodaka) čime su pokazali da su jedni od najkvalitetnijih igrača lige.

RK GOSPIĆ – RK ARENA-PULA 20:32 (8:15) – Kovačević (6), Maras (3), Milković (2), Kristić (2), Jergović (2), Crnković (1), Čačić (1), Bukovac (1), Mahmutović (1), Stilinović (1)

RK RUDAR ADRIA OIL – RK GOSPIĆ 39:34 (20:16) – Kovačević (12), Milković (7), Hećimović (3), Bukovac (3), Čačić (2), Stilinović (2), Kristić (2), Mahmutović (1), Devčić (1), Jergović (1)