Pobjedom na domaćem terenu u subotu, 13. travnja 2024. godine, u utakmici 6. kola 1.HRL Zapad protiv vršnjakinja RK Zagorica rukometašice trenerice Antonije Antić osigurale su odlazak na Završnicu prvenstva Hrvatske i plasman među 20 najboljih ekipa djevojčica U11 u Hrvatskoj.

Pomalo bojažljivi ulazak u utakmicu djevojčica iz Gospića donio je početnu prednost protivničkoj ekipi. Već nakon 5. minute Gospićanke su se vratile u igru i serijom od 4 uzastopna pogotka nakon prvih 10 minuta igre imale rezultat „na svojoj strani“ (5:3).

Druga trećina utakmice u potpunosti je bila u znaku gospićkih rukometašica. Odlična Tihana Marković s 10 postignutih pogodaka nosila je čvrstu igru domaće ekipe koje su protivnicama „dopustile“ tek 4 pogotka. Rezultat nakon 20 minuta bio je 15:7.

U posljednjih 10 minuta susreta ekipa Gospića zadržala je dominaciju u igri. Početna 3:0 serija „odvojila“ ih je na +11 (18:7), a protivnicama, unatoč boljoj igri, ta je prednost ostala nedostižna. Ekipa trenerice Antić upisala je pobjedu rezultatom 23:12 i osvojenim bodovima osigurala plasman među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj kao 3. najbolja ekipa regije, odmah iza RK Sesveta Agroproteinka i RK Lokomotiva Zagreb.

Najkorisnijom igračicom susreta proglašena je Tihana Marković.

RK ZAGORICA – RK GOSPIĆ 12:23 (3:5, 7:15) – Marković (10), Stručić (7), Orešković (3), Vukić (1), Franjić (1), Tominc (1)