Gospićka je publika u nedjelju, 14. travnja 2024. godine, ponovno imala priliku bodriti seniorke Rukometnog kluba „Gospić“, a u susretu 12. kola 3. HRL Zapad za protivnice su imale ŽRK Rudar 2, igračice trenutno vodeće ekipe lige.

Domaća je ekipa nakon odlične subotnje igre i pobjeda u svojoj konkurenciji djevojčica U15 u ovaj susret ušla potpuno rasterećeno s mnoštvom rotacija.

Nakon početnog pogotka gospićkih rukometašica protivnice su rezultatsku prednost stvorile serijom od 4 uzastopna pogotka. Domaća ekipa „uzvraća“ s 3:0 i u 14. minuti prvog dijela rezultat je 4:4. Ujednačena i čvrsta igra obje ekipe prekinuta je dvijema serijama ekipe Rudara 2 koja na predah odlazi sa +6 (14:8).

Prvih 9 minuta drugog dijela utakmice Istrijanke su povećale svoju prednost s poluvremena na 19:9. Gospićanke su borbenošću pokazale kako će u narednim sezonama zasigurno biti pri vrhu seniorske lige. Čvrstom su igrom, unatoč mnoštvu izmjena, u 54. minuti došle na samo 4 gola zaostatka (24:20), no gošće iz Labina ostvaruju pobjedu 28:21.

Rukometašice trenera Vanje Antića nalaze se na 4. mjestu ukupnog poretka sa 7 pobjeda i 14 osvojenih bodova nakon 12 odigranih utakmica.

RK GOSPIĆ – ŽRK RUDAR 2 21:28 (8:14) – Rukavina (5), Luketić (4), Vukelić M. (3), Dumičić (2), Kulaš (2), Drakulić (1), Benković (1), Šubarić (1), Šulentić (1), Pavelić (1)