Gospićki su seniori u subotu, 6. travnja 2024. godine, u Gospiću odigrali utakmicu 16. kola 2. HRL Zapad protiv RK Rudar Adria Oil, a tjedan kasnije utakmicu pretposljednjeg 17. kola iste lige u Senju protiv istoimenog domaćina. Upisavši dva poraza igrači trenera Roberta Havličeka zadržali su se na 10. mjestu ukupnog poretka.

Susret pred domaćom publikom bio je izuzetno napet i neizvjestan svih 60 minuta. Prvih se 30 minuta igralo „gol za gol“ a gostujuća je ekipa Rudara sve do posljednjih 5 minuta „lovila“ rezultatsku prednost domaćina. Mini serijom su Labinjani na predah otišli s minimalnom rezultatskom prednošću (14:13). Sve do 42. minute nastavka Gospićani su uzvraćali na pogotke protivničke momčadi. Uslijedila je serija od 4:0 koja je gostujuće rukometaše rezultatski odvojila na +3 (22:19). Gospićani su unatoč tome zadržali tempo igre i u posljednjoj se minuti vratili do izjednačenog rezultata (29:29). Pogotkom u posljednjim sekundama susreta Labinjani ipak odnose 2 boda (30:29).

Šest uzastopnih pogodaka prvoplasirane ekipe Senja na otvaranju utakmice pretposljednjeg kola lige dalo je naslutiti kako će se na gostujućem terenu Gospićani morati itekako boriti ukoliko žele ostati „u igri“. Nažalost, gostovanje bez nekoliko iskusnijih seniora pokazalo se kao teška utakmica za pomlađenu ekipu Gospića. Već su u prvih 20 minuta Senjani stekli visoku prednost koju je bilo nemoguće sustići (21:8). U drugom su poluvremenu golmani senjske ekipe imali visok postotak obrane, a u napadu je gotovo svaka lopta pronašla mrežu gospićke momčadi. Poraz s rezultatom 45:17 ostavio je Gospićane još jedno kolo bez bodova, a Senjani su pobjedom potvrdili vodeću poziciju u ligi.

RK GOSPIĆ – RK RUDAR ADRIA OIL 29:30 (13:14) – Vasilj (10), Fratucanov (6), Ratković (4), Jergović (3), Hećimović (2), Pavelić (2), Milković (2)

RK SENJ – RK GOSPIĆ 45:17 (21:8) – Jergović (5), Borovac (3), Ratković L. (2), Koljđeraj (2), Hećimović (1), Devčić (1), Marković (1), Ratković J. (1), Milković (1)