Djevojčice U12 trenerice Antonije Matić i dječaci U15 trenera Roberta Havličeka odigrali su u subotu, 29. listopada 2022. godine, utakmice Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije.

Djevojčice su u Opatiji za protivnice imale vršnjakinje ŽRK Zamet i RK Liburnija Opatija, dok su dječaci u Rijeci snage odmjerili protiv RK Čavle i MRK Arba Rab.

U ova četiri okršaja rukometašice i rukometaši Rukometnog kluba „Gospić“ ostvarili su stopostotni učinak i upisali po 4 nova boda.

Igračice Gospića u prvom su susretu protiv mladih Opatijki pokazale svoju nadmoć i kvalitetu od samog početka. Nakon 14 minuta prvoga dijela imale su visoku prednost od čak 7 pogodaka prednosti (8:1) koju su do odlaska na predah povećale na +9 (13:4). U drugom se poluvremenu razlika nastavila povećavati do konačnih 26:8.

U utakmicu protiv vršnjakinja iz Rijeke Gospićanke su ušle serijom 6:0 i time odredile tijek utakmice. Odlično raspoložene Petra Balenović s 5 i Mia Vukelić s 3 postignuta pogotka dovele su svoju momčad u prednost od +8 (12:4) na kraju prvog dijela susreta. Nakon predaha Zamećanke su prikazale nešto čvršću i odlučniji igru, ali je prednost igračica Rukometnog kluba „Gospić“ bila nedostižna i utakmica je završila rezultatom 22:17.

RK LIBURNIJA OPATIJA – RK GOSPIĆ 8:26 (4:13) – Vukelić (10), Halapa (5), Balenović (4), Mesić (3), Fajdić (2), Maras (2)

RK GOSPIĆ – ŽRK ZAMET 22:17 (12:4) – Balenović (6), Vukelić (5), Halapa (3), Mesić M. (2), Maras (1), Župan (1), Starčević (1), Brkljačić (1), Totić (1), Fajdić (1)

Dječaci U15 su vikend započeli utakmicom protiv momčadi Arbe. Prvih pet minuta obje su ekipe bile podjednake, ali su se nakon toga serijom 3:0 i dvjema serijama od po 4:0 Gospićani odlijepili i poveli s 9 pogodaka prednosti (16:7). Nakon predaha nastavila se odlična igra mladih Ličana koji su na krilima Bukovca (4) i Hećimovića (5) povećali prednost i završili utakmicu s visokih +16 (29:13).

Rukometaši trenera Roberta Havličeka drugi su susret odigrali protiv ekipe RK Čavle.

Prvo su poluvrijeme obe ekipe igrale gol za gol, a na predah se otišlo s +1 (10:9) na strani protivnika. U drugih 20 minuta su Gospićani ušli čvršće i rastrčanije, napravili seriju 4:0 i time okrenuli rezultat u svoju korist. Do kraja susreta serijama 3:0 i 5:0 povećali su prednost na +8 (22:14), te time upisali još 2 boda na svoj konto.

MRK ARBA RAB – RK GOSPIĆ 13:29 (7:16) – Hećimović (8), Bukovac (8), Borovac I. (5), Milković (3), Borovac L. (2), Jerković (1), Vrkljan (1), Stilinović (1)

RK GOSPIĆ – RK ČAVLE 22:14 (9:10) – Hećimović (6), Stilinović (5), Borovac I. (4), Bukovac (2), Borovac L. (2), Marković (2), Milković (1)

Čestitke igračima i trenerima na izvrsnim rezultatima kakvi se očekuju i u natjecanju u 1.HRL Zapad.