Posljednje, 10. kolo 1. HRL Zapad, igračice trenerice Antonije Matić odigrale su u subotu, 22. travnja 2023. godine, pred svojom publikom protiv vršnjakinja ŽRK Udarnik i ŽRK Samobor. Za prolazak među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj potrebne su im bile dvije pobjede koje su odličnom igrom rukometašice Gospića i ostvarile. Na Završnicu PH u Poreč putuju kao 8. od 19 ekipa u ukupnom poretku s 11 pobjeda i 7 poraza, s 22 osvojena boda i gol razlikom 351:290.

Već je prvo poluvrijeme utakmice protiv Udarnika dalo naslutiti kako bi se Gospićanke mogle radovati. Odlučna igra donijela je po završetku prvog poluvremena rezultatsku prednost od +4 (10:6).

U nastavku susreta dvije serije od po 4 uzastopna pogotka i odlična igra u obrani ostavile su malo prostora za postizanje golova protivnicama pa se rezultatska prednost udvostručila i utakmica je završila rezultatom 18:10.

Na krilima prve pobjede druga je utakmica donijela rapsodiju golova gospićkih rukometašica. Serija 6:0 na otvaranju poluvremena dala je naslutiti kako Gospićanke mogu početi pakirati kofere za Poreč. Vođene glasnom podrškom s tribina spomenutu su seriju ponovile nakon 11. minute i nakon prvih 20 minuta imale rezultat visokih 15:3.

U drugom poluvremenu su postigle novih 15 pogodaka, dok su Samoborke u gol „spremile“ njih tek 7. Trenerica Matić priliku je dala svim igračicama i time još jednom pokazala širinu svoje klupe, a ukazano povjerenje igračice su u potpunosti iskoristile. Posljednja utakmica sezone 2022./2023. za djevojčice U12 završila je pobjedom 30:10.

U susretu protiv ŽRK Udarnik titulu najbolje igračice ponijela je Melani Mesić, dok je u utakmici protiv ŽRK Samobor ista pripala Petri Balenović.

Čestitamo princezama Rukometnog kluba „Gospić“ na ovom izuzetnom uspjehu i želimo im puno sreće na Završnici prvenstva Hrvatske.

ŽRK UDARNIK – RK GOSPIĆ 10:18 (6:10) – Mesić, M. (6), Vukelić (5), Balenović (2), Halapa (2), Fajdić (2), Luketić (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK SAMOBOR 30:10 (15:3) – Balenović (5), Mesić, M. (4), Luketić (4), Došen (3), Vukelić (3), Maras (2), Brkljačić (2), Svetić-Balenović (2), Totić (2), Andrijević (1), Halapa (1), Nikšić (1)