Utakmicom 18. kola 2. HRL Zapad odigranom protiv RK Trsat u Gospiću, 22. travnja 2023. godine, seniori su završili sezonu 2022./2023. Unatoč odličnoj igri i čak 16 pobjeda, igrači trenera Marina Bilića smjestili su se na 2. mjesto ukupnog poretka s 32 osvojena boda i gol razlikom 587:527. Time su rukometaši Gospića, s tek jednim bodom zaostatka za ekipom Dubovac-Gaze, propustili priliku ekspresnog povratka u 1. HRL Jug.

Prvih 30 minuta susreta igrala se ujednačena igra obje momčadi. Iako su Gospićani u prvim minutama djelovali kao bolja i kvalitetnija ekipa, serijom 3:0 nakon 27. minute Riječani su preuzeli vodstvo i ekipa trenera Bilića je na predah otišla s 2 gola zaostatka (15:17).

Nastavak utakmice donio je potpuno drugačiju igru domaće momčadi. Prednost s poluvremena ekipa Trsata držala je do 36. minute kada su gospićki rukometaši napravili prvu seriju od 6 uzastopnih pogodaka koju su ponovili i nakon 44. minute. Završnih 3:0 u posljednjim minutama susreta donijela je Gospiću pobjedu rezultatom 33:22.

Svoju kvalitetnu igru tijekom cijele sezone i u ovoj je utakmici pokazao Šime Markić postigavši 10 pogodaka.

Čestitke seniorima na odličnoj igri u sezoni 2022./2023..

RK GOSPIĆ – RK TRSAT 33:22 (15:17) – Markić (10), Cvjetković (5), Petrović (3), Matulović (3), Suknaić (3), Jergović (2), Jelić (2), Krmpotić (2), Pavelić (2), Milković (1)