Rijeka je proteklog vikenda ugostila odigravanje utakmica Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije. Dječaci U13 susrete 13. i 21. kola odigrali su u subotu, 22. travnja 2023. godine, protiv ekipa RK Zamet i Viškovo, dok su dječaci U15 u nedjelju, 23. travnja 2023. godine, utakmice 9. i 11. kola odigrali protiv RK Mornar Dramalj-Crikvenica i MRK Kozala 1. Igrači trenera Ivana Jelića upisali su po jednu pobjedu i poraz, dok je zbroj bodova njihovih starijih klupskih kolega ostao nepromijenjen uslijed dva poraza.

Većina glavnih igrača obiju ekipa dobila je slobodan vikend uslijed osvajanja titule prvaka Hrvatske u konkurenciji 7. i 8. razreda osnovnih škola.

Dječaci U13 su bez svojih ponajboljih igrača u prvom dijelu utakmice protiv Zameta realizirali tek dvije prilike dok su ih mladi Riječani u mrežu „spremili“ čak 19.

Mladi Gospićani u drugom su poluvremenu bili donekle konkretniji ali +17 iz prvog poluvremena nije bilo moguće sustići. Susret je završio visokom pobjedom igrača Zameta rezultatom 26:7.

Utakmica protiv Viškova donijela je Gospićanima priliku za nova dva boda koju su oni i iskoristili. Puno kvalitetnija igra od viđene u prvom susretu donijela je igračima pod vodstvom Ivice Perišića, kao zamjene zbog obaveza trenera Jelića, rezultat 8:5 kod odlaska na predah.

Serija od 4 uzastopna pogotka nakon 21. minute „odlijepila“ je gospićke rukometaše na prednost koju protivnici do posljednjeg sučeva zvižduka nisu uspjeli dostići pa su Ličani upisali pobjedu rezultatom 16:9.

U ukupnom poretku dječaci 2009./2010. godišta nalaze se na 2. mjestu s 12 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom i 3 poraza.

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 7:26 (2:19) – Jurčić (3), Pajtl (1), Tomašić (1), Sarić (1), Nikšić (1)

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 9:16 (5:8) – Tomljenović (4), Pajtl (3), Tomašić (3), Nikšić (3), Jurčić (2), Sarić (1)

Igrači trenera Roberta Havličeka na utakmice su otputovali s trenerom Markom Mataijom zbog spriječenosti prvoimenovanoga i s tek 9 igrača popunjenih iz ekipe dječaka U13.

Iako su oslabljeni Gospićani u igru ušli čvrsto i s velikom borbenošću, kod odlaska na predah zaostatak za ekipom Mornara bila je -3 (10:13).

U nastavku susreta igrači Gospića „ubacili su u petu“ i u 29. minuti izjednačili rezultat. Unatoč tome ekipa iz Crikvenice pokazala se odmornijom i uspjela držati tempo igre do kraja utakmice čime je upisala pobjedu rezultatom 25:22.

Iako su se momci „borili“ i u drugoj utakmici, nisu posustajali, već je na kraju prvih 20. minuta rezultat bio 19:12 za Riječane, a do posljednjeg sučevog zvižduka rezultatska prednost se popela na +14 (39:25).

Dječaci U15 u ukupnom poretku nalaze se na 4. mjestu s 6 pobjeda, 1 neriješenim ishodom i 5 poraza.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 22:25 (10:13) – Hećimović (11), Milković (5), Duić (4), Ratković (1), Jerković (1)

MRK KOZALA 1 – RK GOSPIĆ 39:25 (19:12) – Hećimović (13), Milković (5), Ratković (5), Duić (1), Koljđeraj (1)