Igračice trenerice Antonije Matić otvorile su u nedjelju, 16. listopada 2022. godine, u Rijeci, utakmicama 1. i 9. kola, natjecanje u ligi 1. HRL Zapad. Protivnice su bile ŽRK Rugvica i ŽRK Zamet, a Gospićanke su pobjedama ostvarile stopostotni učinak i time osvojile prve bodove u sezoni 2022./2023.

Protiv rukometašica iz Rugvice Gospićanke su ušle serijom 4:0, ali su tu prednost izgubile serijom 4:0 odličnih protivnica. Dva pogotka na kraju prvog dijela utakmice odvele su igračice Gospića na predah s rezultatom 6:4. U drugom dijelu Ličanke su bile puno odlučnije i svoju su prednost povećavale svih 20 minuta, te odnijele pobjedu rezultatom 19:13.

Najefikasnije su bile Mia Vukelić i Petra Balenović sa 8 odnosno 7 pogodaka.

U susret s vršnjakinjama ŽRK Zamet djevojčice su ušle čvrsto i odlučno i takav su tempo zadržale cijelu utakmicu. Razlika u postignutim golovima rasla je svih 40 minuta, pa je visokih +7 na poluvremenu do kraja utakmice naraslo na +11 (24:13).

Mia Vukelić i Petra Balenović i ovoga su puta bile najučinkovitije postigavši 8 odnosno 6 golova.

Najboljim igračicama ekipe Gospića proglašene su Mia Vukelić u utakmici protiv ŽRK Zamet i Petra Balenović u onoj protiv ŽRK Rugvica.

RK GOSPIĆ – ŽRK RUGVICA – 19:13 (6:4) – Vukelić (8), Balenović (7), Fajdić (1), Stilinović (1), Došen (1), Maras (1)

ŽRK ZAMET – RK GOSPIĆ – 13:24 (5:12) – Vukelić (8), Balenović (6), Fajdić (3), Brkljačić (3), Halapa (3), Totić (1)