Uz sudjelovanje u 5 liga u organizaciji Hrvatskog rukometnog saveza, mlađi uzrasti Rukometnog kluba „Gospić“ će se u sezoni 2022./2023. godine natjecati u njih još 6 koje organizira Rukometni savez Primorsko-goranske županije.

Svrha sudjelovanja u spomenutim „županijskim ligama“ je da se svim članovima grupa Gospića, Udbine, Korenice, Brinja, a s vremenom i Otočca, kojima nedostaje rukometnog iskustva, iskustva igranja utakmica, obrambenih i napadačkih automatizama omogući kvalitetno rukometno napredovanje kako bi u budućnosti postali odlični rukometaši i rukometašice, te što kvalitetnije popunjavali i predstavljali ekipe kluba u „državnim ligama“, onima u organizaciji Hrvatskog rukometnog saveza.

Dječaci U15 (2007./2008.godište), U13 (2009./2010.godište) i U11 (2011./2012.godište) odigrali su prve utakmice spomenute lige u novoj sezoni.

Najprije su igrači trenera Havličeka, dječaci U15, u nedjelju, 9.10.2022. godine, u Rijeci odigrali dvije utakmice protiv MRK Kozala 2 i RK Mornar Dramalj–Crikvenica.

Prva je utakmica bila puna obrata i neizvjesna do samog kraja. Ličani su utakmicu otvorili promašenim sedmercem, ali su brzo skupili glave i do kraja prvog dijela držali konce u svojim rukama. Na predah su otišli rezultatom 9:5. U drugo poluvrijeme ušli su čvrsto i prednost povećali na velikih +7. Nakon 30. minute došlo je do rotacije sastava, igrači Gospića nisu realizirali nekoliko zicera pa je rezultat na kraju utakmice bio 18:19 za Riječane.

U drugu su utakmicu dječaci ušli čvrsto i do 10. minute imali prednost od +4 koju su igrači Mornara serijom 5:0 okrenuli na svoju stranu za +1. Na predah se otišlo izjednačenim rezultatom od 11:11. Svih 20 minuta drugog dijela vodila se lavovska bitka koja je na kraju prevagnula na stranu protivnika i dječaci RK Gospić izgubili su rezultatom 25:24.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 2 18:19 (9:5) – Milković (4), Borovac I. (4), Stilinović (3), Ratković Jo. (2), Bukovac (2), Hećimović (2), Borovac L. (1)

RK MORNAR DRAMALJ–CRIKVENICA – RK GOSPIĆ 25:24 (11:11) – Hećimović (6), Milković (4), Ratković Jo. (4), Marković (2), Borovac L. (2), Borovac I. (2), Bukovac (2), Stilinović (1), Ratković L. (1)

Premijerne utakmice u velikom rukometu isti su dan, također u dvorani Centar Zamet, igrači i dječaci U11. Protivnici igračima trenera Udiljaka bili su vršnjaci MRK Kozala i RK Viškovo.

Iako su imali veliku želju i ostavili srce na parketu najmlađi rukometaši RK Gospić izgubili su oba susreta. Početnici su to u velikom rukometu i ligaškim natjecanjima te je pred njima puno rada, treniranja i odricanja, ali su treneru dali odličan uvid u to na kojim poljima treba dodatno raditi i usavršavati ih.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ – 13:4 (7:3) – Hećimović (2), Maras A. (1), Grbac (1)

RK GOSPIĆ – RK VIŠKOVO – 5:12 (2:9) – Maras R. (1), Hećimović (1), Maras A. (1), Grbac (1), Krpan (1)

 

Dječaci U13 svoje su utakmice protiv RK Zamet i MRK Kozala 2 odigrali u nedjelju, 16.10.2022. godine.

Prvu su utakmicu igrači Zameta otvorili serijom 5:0 uz promašeni sedmerac Gospićana. Još jednom serijom od 4:0 protivnička je momčad prvi dio susreta završila sa 6 golova prednosti i rezultatom 10:4. U nastavku su Riječani zadržali tempo i utakmicu završili s visokih 10 razlike i konačnih 20:10.

Igrači trenera Jelića utakmicu protiv vršnjaka iz Kozale počeli su čvršće i odlučnije, ali su s dvije serije 4:0 i 3:0 protivnici otišli na predah s prednošću i rezultatom 8:6. Trener je na poluvremenu pronašao riječi motivacije i probudio svoje rukometaše koji su u drugom dijelu utakmice igrali odlično. Nakon 35. minute, u kojoj su zaostajali za jedan pogodak, imali su seriju od 4:0 i utakmicu završili rezultatom 17:14. Time su osvojili prve bodove u Ligi Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije.

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 20:10 (10:4) – Murgić (4), Duić (3), Nikšić (1), Tomašić (1), Jurčić (1)

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 2 17:14 (6:8) – Nikšić (8), Špoljarić (5), Duić (3), Murgić (1)