Djevojčice U12 trenerice Antonije Matić u Rijeci su u nedjelju, 11. prosinca 2022. godine, odigrale utakmice 5. kola 1. HRL Zapad protiv ŽRK Ogulin i RK Š.R. Karlovac, dok su dječaci U15 trenera Roberta Havličeka istoga dana na Rabu igrali susrete 7. kola spomenute lige protiv vršnjaka RK Arena–Pula i RK Rudar Adria Oil.

Djevojčice su dvjema pobjedama osvojile nova 4 boda, dok su dječaci desetkovani ozljedama i odsustvom velikog broja ključnih igrača upisali dva poraza.

Od početka susreta protiv Ogulinki djevojčice iz Gospića su preuzele vodstvo, a kvalitetnom obranom i odličnom realizacijom u napadu došle do vodstva od 4 pogotka (10:6). U drugom dijelu susreta nastavile su čvrstu igru i svoju su prednost povećale na konačnih +7 (18:11).

Utakmica protiv RK Š.R. Karlovac bila je puno tvrđa i neizvjesnija. Iako su po završetku prvog poluvremena igračice Gospića bile rezultatski u prednosti (11:8), u drugom su dijelu protivnice sustigle rezultat. Nakon 27. minute izjednačeni rezultat mlade su Gospićanke serijom 4:0 okrenule u svoju korist i ostvarile pobjedu rezultatom 22:17.

U susretu protiv ŽRK Ogulin igračicom susreta proglašena je Melani Mesić, dok je u utakmici protiv RK Š.R. Karlovac istu titulu ponijela Mia Vukelić.

Djevojčice U12 u trenutnom poretku zauzimaju 12. mjesto s 8 odigranih utakmica, 4 pobjede, 4 poraza i 8 osvojenih bodova.

RK GOSPIĆ – ŽRK OGULIN 18:11 (10:6) – Balenović (5), Halapa (5), Vukelić (5), Mesić (3)

RK Š.R. KARLOVAC – RK GOSPIĆ 17:22 (8:11) – Vukelić (10), Balenović (5), Mesić (4), Fajdić (2), Maras (1)

Dječaci U15 prvo su poluvrijeme utakmice protiv Puležana otvorili slabije, ali su nakon 18. minute i zaostatka od 4 pogotka (11:7) serijom 4:0 sustigli protivnike i na odmor otišli s minimalnim zaostatkom (12:11). U nastavku igre protivnici su bili odlučniji, a kod Gospićana se vidio nedostatak jakih karika u igri pa je utakmica završila rezultatom 27:22 za protivničku momčad.

Ekipa RK Rudar Adria Oil od početka je utakmice bila u rezultatskoj i igračkoj prednosti i već je na kraju prvog dijela vodila s visokih +8 (15:7). U drugom su dijelu susreta rukometaši Gospića igrali čvršće i kvalitetnije, ali je zaostatak na poluvremenu bio prevelik, a snaga kopnila te je susret završio porazom 22:35.

Dječaci U15 su u trenutnom poretku na 5. mjestu, s 11 odigranih utakmica, 8 pobjeda, 3 poraza i 16 osvojenih bodova.

RK ARENA–PULA – RK GOSPIĆ 27:22 (12:11) – Hećimović (9), Borovac I. (4), Stilinović (4), Milković (3), Ratković Jo. (2)

RK GOSPIĆ – RK RUDAR ADRIA OIL 22:35 (7:15) – Stilinović (9), Hećimović (6), Borovac I. (3), Ratković Jo. (2), Milković (1), Andrijević (1)