Rukometašice trenera Vanje Antića odigrale su u nedjelju, 2. travnja 2023. godine, susrete 9. i 11. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije protiv vršnjakinja ŽRK Vinodol i RK Omišalj. Nove dvije pobjede smjestile su ih na prvo mjesto ukupnog poretka s 10 pobjeda i 4 poraza te 20 osvojenih bodova.

Već do 9. minute prvoga susreta protiv igračica Vinodola Gospićanke su postigle 6, dok su protivnice uspjele zabiti tek 2 pogotka. Čvrsta i odlučna igra u obrani rukometašica trenera Antića donijela je vodstvo od 11:6 na kraju prvog dijela utakmice.

Nakon predaha protivnice su napravile seriju 4:0 i došle na samo 1 pogodak zaostatka. Gospićanke su odgovorile istom mjerom i u 34. minuti prednost povećale na +6 (18:12). Iako su Vinodolke čvrsto i kvalitetno odigrale posljednjih 5 minuta susreta, 4 uzastopna pogotka odlične Matee Gučanin donijele su igračicama Gospića pobjedu rezultatom 22:18.

Drugi susret, onaj protiv djevojčica Omišlja, već je u 5. minuti igračicama Gospića donio prednost 4:0. Sigurnom i rastrčanom igrom nastavile su do kraja prvih 20 minuta i osigurale si visokih 8 golova prednosti (17:9).

Drugo je poluvrijeme donijelo pad koncentracije obje momčadi pa su tako s obje strane nerealizirana po dva kaznena udarca, ali je prednost s poluvremena ostala nedostižna mladim Omišaljskim igračicama pa su Gospićanke odnijele pobjedu rezultatom 22:17.

RK GOSPIĆ – ŽRK VINODOL 22:18 (11:6) – Ivančić (7), Gučanin (5), Šulentić (4), Rukavina (3), Holjevac (2), Vukelić (1)

RK OMIŠALJ – RK GOSPIĆ 17:22 (9:17) – Rukavina (6), Ivančić (5), Šulentić (3), Holjevac (3), Gučanin (2), Vukelić (2), Franić (1)