U subotu, 15. listopada 2022. godine, najstarija ekipa djevojčica Rukometnog kluba „Gospić“ odigrala je, uslijed velike pauze između ligaških utakmica, u Ogulinu prijateljski susret protiv vršnjakinja Rukometnog kluba Ogulin.

Utakmica pripremnog karaktera igrana je 4 puta po 20 minuta u kojima su sve igračice trenera Vanje Antića dobile priliku pokazati naučeno.

Nakon prvih 5 rezultatski izjednačenih minuta, gostujuća ekipa je preuzela vodstvo i prvu četvrtinu susreta okončala vodstvom 15:8. U drugih 20 minuta na teren je ušla sasvim nova postava igračica koja je zadržala raniju prednost (26:19). Domaće su rukometašice uspjele preuzeti vodstvo 30:28 tijekom četvrtog dijela susreta, ali posljednja četvrtina ovog prijateljskog ogleda u potpunosti je pripala rukometašicama Gospića koje dolaze do pobjede od 11 pogodaka prednosti (45:34).

Trener Antić izuzetno je zadovoljan prikazanim i na treninzima uvježbanim kretnjama, te cijela ekipa s nestrpljenjem očekuje nove izazove.

Posebno raspoložena bila je Anja Rukavina s 12 postignutih pogodaka čime je ponovno dokazala kako s razlogom nosi titulu najboljeg desnog krila Hrvatske s prošlogodišnje Završnice prvenstva Hrvatske.

RK OGULIN – RK GOSPIĆ – 34:45 – Rukavina (12), Vukelić (6), Ivančić (5), Vujičić (5), Franić (4), Butković (4), Šulentić (2), Kozmić (2), Sekulić El. (2), Grdošić (1), Gučanin (1), Sekulić Em. (1), Šubarić, Štimac, Kulaš, Gergi, Pavelić, Delač