Utakmica drugog kola 2. HRL Zapad između Rukometnog kluba „Gospić“ i Rukometnog kluba Senj odigrala se u subotu, 8. listopada 2022. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću s početkom u 20 sati. U županijskom derbiju domaćini su odnijeli uvjerljivu pobjedu i osvojili nova 2 boda.

Gospićani su utakmicu otvorili pogotkom i od početka imali prednost koju Senjani nisu uspjeli dohvatiti. Domaća je publika pred sobom gledala odličnu igru mladih rukometaša koji su na krilima Krmpotića sa 6 i Cvjetkovića s 5 pogodaka na predah otišli s rezultatom 17:10.

Debitirao je u prvom dijelu i Zadranin Matija Merhar te je odmah pokazao da će u obrani i vanjskim napadačkim pozicijama biti pojačanje u sezoni koja je tek počela.

U nastavku se nastavila odlična igra Gospićana što je prepunim tribinama (više od 200) dalo razloga za glasno navijanje i slavlje. Visoka prednost omogućila je treneru Biliću uvođenje mladih rukometaša rođenih 2006. i 2007. godine koji su dobivenu priliku iskoristili povećavši razliku na konačnih +15 (32:17).

Najefikasniji u domaćoj momčadi bili su Krmpotić i Cvjetković sa 8, odnosno 7 postignutih pogodaka .

RK GOSPIĆ – RK SENJ – 32:17 (17:10) – Krmpotić (8), Cvjetković (7), Merhar (3), Jelić (3), Jergović (2), Matulović (2), Bukovac (2), Pavelić (2), Čačić (1), Petrović (1), Verzon (1)