Djevojčice U14 i U12 su novim odigranim utakmicama došle do kraja natjecanja u Ligi Primorsko-goranske županije u sezoni 2022./2023.

Mlade rukometašice trenera Vanje Antića odigrale su u Opatiji u subotu, 13. svibnja 2023. godine, susrete 12. i 13. kola spomenute lige protiv ŽRK Zamet i RK Liburnija Opatija, dok su nešto mlađe igračice trenerice Antonije Matić u Rijeci u nedjelju, 14. svibnja 2023. godine, odigrale utakmice 8. i 10. kola protiv ŽRK Vinodol i ŽRK Murvica.

Obje su ekipe na put otišle u vrlo oslabljenim sastavima budući su obiteljske i crkvene pripreme za prvu pričest i krizmu u punom jeku.

Djevojčice U14 odlično su ušle u utakmicu protiv Zameta i sve do 10. minute imale vodstvo. Riječanke su tada iskoristile nekoliko propuštenih prilika Gospićanki te s dvije serije od po 3 uzastopna pogotka prešle u vodstvo koje su zadržale do kraja prvog poluvremena  (15:11).

U nastavku susreta došao je na naplatu izostanak određenog broja bitnih igračica i manjak rotacije te su igračice Gospića uz nerealizirana 2 sedmerca uspjele postići tek 3 pogotka za poraz 14:24.

Utakmica protiv Opatijki donijela je rezultatske preokrete i odličnu igru do 30. minute utakmice. Prvih 12 minuta rezultat je bio izjednačen i igralo se „gol za gol“. Na 3:0 seriju igračica Liburnije Gospićanke su odgovorile s dvije, 4:0 i 3:0, koje su im donijele +2 kod odlaska na predah (14:12).

Posljednjih 10 minuta uslijedio je veliki pad igračica trenera Antića koje u krnjem sastavu nisu uspjele izdržati tempo odigravanja dvije utakmice zaredom. Kraj utakmice donio je poraz Gospićanki rezultatom 27:21.

Rukometašice Gospića se u, zbog ne odigranih utakmica preostalih klubova, ne kompletnoj tablici između 9 ekipa nalaze na 2. mjestu s 10 pobjeda i 6 poraza, osvojenih 20 bodova i gol razlikom 310:225.

ŽRK ZAMET – RK GOSPIĆ 24:14 (15:11) – Rukavina (6), Vukelić (4), Franić (2), Butković (1), Vujičić (1)

RK GOSPIĆ – RK LIBURNIJA–OPATIJA 21:27 (14:12) – Rukavina (7), Vukelić (6), Franić (4), Kulaš (3), Butković (1)

Djevojčice U12 su prvi dio susreta protiv rukometašica Vinodola otvorile čvrsto i u 9. minuti imale prednost. Serijom 3:0 Vinodolke su okrenule „vodu na svoj mlin“ i prešle u vodstvo koje je na poluvremenu iznosilo +2 (8:6).

U nastavku susreta kod igračica Gospića je došlo do pada koncentracije, a zbog već spomenutih brojnih izostanaka i manjka rotacije temeljem čega Gospićanke nisu u daljnjem tijeku utakmice uspjele parirati protivnicama što su one iskoristile i serijom od 6 uzastopnih pogodaka nakon 28. minute otišle na nedostižnu rezultatsku prednost. Susret je završio rezultatom 19:9.

Utakmica protiv ekipe Murvica bio je nešto lakšeg karaktera. Rukometašice Gospića su prikazale odličnu igru. Već u prvom dijelu susreta Gospićanke su postigle 16 dok su Crikveničanke uspjele „pospremiti“ u gol tek 6 pogodaka.

Drugih 20 minuta nastavila se odlična igra rukometašica Gospića koje su utakmicu privele kraju pobjedom 28:11.

Djevojčice U12 se između 8 ekipa i u također ne kompletnoj tablici nalaze na 4. mjestu sa 8 pobjeda, 6 poraza, osvojenih 16 bodova i gol razlikom 228:185.

ŽRK VINODOL – RK GOSPIĆ 19:9 (8:6) – Luketić (4), Vukelić (4), Nikšić (1)

ŽRK MURVICA – RK GOSPIĆ 11:28 (6:16) – Vukelić (9), Balenović (5), Luketić (5), Totić (4), Došen (2), Nikšić (2), Šubarić (1)

Čestitamo rukometašicama na uspješno odrađenom natjecanju u Županijskoj ligi koja je u sezoni 2022./2023. bila razvojnog karaktera i odlična odskočna daska za djevojčice s manjkom iskustva.