Dječaci trenera Mateja Udiljka u subotu, 13. svibnja 2023. godine, odigrali su na Rabu utakmice 11. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Umag i RK Poreč. Visoka pobjeda protiv Umaga dodala je na njihov „konto“ nova dva boda koja su ih smjestila na 7. mjesto ukupnog poretka s 5 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom i 12 poraza.

Prvo poluvrijeme utakmice protiv ekipe Umaga igrala se izjednačena igra obje momčadi koja je, s nekoliko serija uzastopnih pogodaka s jedne i druge strane, nakon 20 minuta donijela izjednačeni rezultat 10:10.

Nerealizirani sedmerac od strane Umaga i 3 uzastopna pogotka Gospićanima su donijela prednost na početku drugog dijela susreta. Nakon 28. minute maleni su Ličani napravili serije 3:0 i 4:0 kojima su otišli na visokih +8 prednosti. Iako su Istrijani igrali čvrsto i borbeno igrači trenera Udiljka su im uzvraćali istom mjerom i tako upisali visoku pobjedu rezultatom 25:18.

Dva nerealizirana sedmerca na otvaranju utakmice protiv Poreča donijela su nemir u ekipu Gospića koji su prve pogotke u susretu postigli tek u 8. minuti. Iako je drugoplasirani Poreč napravio veliku 4:0 seriju nakon 11. minute, Gospićani su do kraja poluvremena odigrali čvrsto i na predah otišli sa zaostatkom od -3 (7:10).

Serija 8:0 Porečana i 13 minuta bez pogotka „odlijepilo“ je protivnike na visokih +10 što, unatoč odličnoj igri do kraja utakmice, ekipa Ličana nije uspjela dostići. Susret je završio porazom Gospića rezultatom 14:21.

RK UMAG – RK GOSPIĆ 18:25 (10:10) – Pintar (10), Matić (8), Šolaja (4), Maras (2), Milković (1)

RK GOSPIĆ – RK POREČ 13:21 (7:10) – Šolaja (4), Maras (3), Pintar (2), Ratković (1), Borovac (1), Pezelj (1), Matić (1)