Tajnik Maras, inače dragovoljac domovinskog rata koji se u obranu Domovine uključio prije početka rata. Već tada se prepoznala volja i žželja koji našš tajnik Maras imao kako bi poboljššao žživot u Gradu Gospiću, a i okolici.

Slobodno se možže reći da je jedan od najzaslužžnijih ljudi u procesu osnivanja i stvaranja rukometne budućnosti u Gospiću. Na temeljima njegova rada Rukometni klub “Gospić” svake godine bilježži sve bolje rezultate.
Posljednji ispraćaj naššem tajniku biti će u utorak (28.1.2014.) u 14:00 sati na groblju u Rosuljama.

Za kraj prenosimo nekoliko rečenica s portala Lika Online:
Skroman, poššten i uporan bojnik Milan Maras  zadužžio je ovaj grad onom nematerijalnom bašštinom koja se ne mjeri novcem, ali bez koje bismo svi mi bili duhovno siromaššniji. Nikada nije patio od pompi i lažžne veličine. Zato na koncu ovog nekrologa veliko hvala dobrom, hrabrom i vrijednom čovjeku koji višše nije među nama.

Hvala ti Tajniče!