Odigravši utakmice 8. kola 1. HRL Zapad u nedjelju, 11. veljače 2024. godine, u Ogulinu, dječaci U15 završili su prvi dio natjecanja spomenute lige. Pobjedama protiv ekipa RK Zamet i RK Čavle igrači trenera Roberta Havličeka smjestili su se na 1. mjesto tablice među 16 ekipa, s 13 pobjeda, 1 porazom, 1 neriješenim rezultatom i 27 bodova u 15 odigranih utakmica, te s gol razlikom 288:251.

U razigravanje Lige za prvaka i kvalifikacije za odlazak na završnicu PH Gospićani kreću s prvog mjesta budući prenose 6 pobjeda i 1 poraz te 12 bodova.

Već u prvih 11 minuta utakmice protiv ekipe Zameta Gospićani su s po 3 serije od 3 uzastopna pogotka i odličnom igrom u obrani na svojoj strani imali +7 (11:4). Blagi pad koncentracije doveo je do smanjenja prednosti no gospićki su rukometaši poluvrijeme završili s prednošću 15:10.

Nova visoka 4:0 serija na otvaranju drugog dijela susreta dovela je do nove nedostižnih 19:10. Do isteka 40. minute odličnom igrom cijele ekipe, od kojih su se posebno izdvojili Tomo Milković i Andrej Stilinović s po 5 postignutih pogodaka, Gospićani upisuju pobjedu rezultatom 27:18.

I posljednja je utakmica prvog dijela natjecanja protekla u znaku ekipe iz Gospića. Protiv fizički slabije ekipe Čavla Gospićani su već u prvih 20 minuta utakmice imali visoku prednost (18:6).

Na krilima generacijski mlađeg dijela momčadi, Matea Tonković Javorine i Gabrijela Sertića s po 5 pogodaka, rastrčani su gospićki rukometaši upisali pobjedu 33:13 kojom su se smjestili na 1. mjesto ukupnog poretka.

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 18:27 (10:15) – Milković (5), Stilinović (5), Ratković Ju. (4), Ratković Jo. (3), Matušan (3), Borovac I. (2), Jergović (2), Borovac L. (1), Andrijević (1), Marković (1)

RK GOSPIĆ – RK ČAVLE 33:13 (18:6) – Tonković Javorina (5), Sertić (5), Borovac I. (4), Borovac L. (4), Milković (3), Ratković Jo. (3), Matušan (3), Jamičić(2), Maras (1), Stilinović (1), Jergović (1), Marković (1)