Održan je sastanak IO – a na kojem su donijete neke bitne odluke vezane za sljedeću sezonu, sezonu 2009./2010.

Na zasjedanju IO – a, na kojem je bilo prisutno 6 od 11 članova doneseno je nekoliko bitnih odluka za predstojeću sezonu. Dosadašnji trener Joso Starčević – Ćele više neće obnašati istu dužnost, već će mu biti ponuđen rad u klubu u nekoj drugoj ulozi, o čemu će se raspravljati na sljedećem zasjedanju istoga tijela. Na njegovo mjesto postavljen je Ivan Sorić, uz bivšega trenera jedan od osnivača ovoga kluba, koji je do sada u klubu djelovao u IO – u, te bio veoma važna karika između domaćih igrača i igrača sastrane. Također je djelovao kao trener u klubovima od kojih možemo izdvojiti Marsimir Princ, gdje je uvelike bio uključen i u osnutak te u samoj organizaciji kluba. Utvrđeno je da dolazi najviše 5 novih-starih igrača, budući da je većina već igrala u Rk Gospić i to u godini u kojoj smo izborili 1. mjesto u 3.hrl ligi – zapad te ulazak u 2. hrl ligu zapad, a to su Mario Staroselčić, Marko Kriste i Ivan Gadžić. U klubu će ostati i Danko Drmić, igrač koji je prošle sezone igrao za naš klub, dok se o dolasku Ivana Uremovića još pregovara. Kada se navedenim igračima pridruže svi domaći (popis možete vidjeti u prethodnom naslovu) zaključuje se igrački kadar za narednu sezonu u kojoj nam je cilj, nadam se ostvariv, osvajanje 1. mjesta i povratak u 2. hrl ligu – zapad.

Dogovorene su i prve prijateljske utakmice. Prva će se odigrati 28.8.2009. godine u Gospiću protiv Omišlja, dok smo u isti grad pozvani na prijateljski turnir na kojemu će prisustvovati 4 ekipe (Omišalj, Matulji, Gospić, četvrta ekipa još nije poznata), a koji će se održati u subotu 5.9.2009. godine.

U tijeku su pregovori oko novih prijateljskih utakmica, te odlasku na turnir u Italiju, točnije u Cassano Magnago.

Ekipa sa ovogodišnjeg prvog okupljanja.

Trener Ivan Sorić.