Prva ekipa Rukometnog kluba „Gospić“ koja je krenula u razigravanje za plasman na Završnicu Prvenstva Hrvatske ekipa je dječaka U13 koja je u subotu, 25. veljače 2023. godine, u Karlovcu odigrala susret protiv RK Š.R. Karlovac i ostvarila pobjedu.

Utakmica je prvih 20 minuta pokazala kako je to bio sraz igrački podjednakih momčadi. Rukometaši Gospića bili su za nijansu koncentriraniji, borbeniji i bolji pa su na predah otišli s minimalnom prednošću i rezultatom 10:9.

U nastavku susreta Karlovčani su napravili serije od 2:0 i 4:0 te su poveli rezultatom 15:11. Igrači trenera Ivana Jelića su vrlo brzo uzvratili serijom 5:0 i okrenuli „vodu na svoj mlin“. Posljednjih 5 minuta susreta Gospićani su pokazali kvalitetu više i susret završili pogotkom Vite Marasa za pobjedu 20:17.

Na tablici za prvaka dječaci U13 za prvoplasiranom Kozalom zaostaju 4 boda. U 8 odigranih utakmica upisali su 5 pobjeda, 1 neodlučeni rezultat i 2 poraza što im je donijelo 11 bodova.

RK Š.R. KARLOVAC – RK GOSPIĆ 17:20 (9:10) – Sertić (8), Maras (7), Tonković Javorina (3), Duić (2)