Po uzoru na nogomet, u srpnju 2015. će po prvi puta u povijesti biti organizirana Ljetna rukometna liga koja će se odvijati na vanjskom košarkaškom terenu ispred Gradske sportske dvorane u Gospiću. Košarkaški teren iz razloga što će se utakmice igrati po pravilima malog rukometa (4 igrača i golman, manji teren, golovi i lopta (2), šesterac je na 5m, a sedmerac na 6m, trajanje utakmica 2×10 ili 2×15 minuta). Liga će funkcionirati kao i dosadašnje malonogometne i košarkaške lige. Za prijavu će se plaćati kotizacija, mogu se prijaviti svi zainteresirani kako iz Gospića, tako i iz drugih gradova Hrvatske, biti će određeni nagradni fond za 3 najuspješnije ekipe, te individualne nagrade najboljeg golmana, igrača, strijelca i sl. Želimo korak dalje što se tiče rukometa u Gospiću, a ovom ligom ćemo uz osnovni cilj vidjeti i kako je bilo igračima prije 20-ak i više godina koji su sve svoje utakmice, bez obzira ne vremenske uvjete, igrali na betonu/asfaltu. Odlično druženje, zabava, borba i veliko iskustvo su zagarantirani.