U Gospiću je u nedjelju, 10. veljače 2019., odigran prvi krug 1.HMKRL zapad.

U goste su nam došle ekipe Trsata i Zameta koje smo dočekali s brojnim problemima. Izostanak ozlijeđenih Delišimunovića i Kaštelana, te igranje Starčevića i Klobučara pod ozljedama nismo uspjeli nadoknaditi u veoma bitnoj utakmici protiv RK Zamet.

Utakmica protiv Zameta je označena kao ključna u borbi za prva tri mjesta koja vode na završnicu PH. Pobjedom bi gotovo osigurali navedeni plasman, dok smo porazom omogućili protivničkoj ekipi da nas bodovno prestigne. Ozljede i manjak srčanosti u obrani, ali i utakmici općenito, koštali su nas pozitivnog rezultata. Radili smo brojne tehničke pogreške koje nisu karakteristične za ovu ekipu, te u najbitnijem trenutku ostvarili prvi poraz ikad od ekipe Zameta u 2004. godištu.

Naravno, šansa za osvajanjem jednog od prva tri mjesta i dalje postoji, ispred nas je još 10 utakmica i veliki broj bodova.

 

 

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 20:24 (10:14) – Borna Milković (5), Matija Vukelić (5), Gabrijel Rajič (4)

RK TRSAT – RK GOSPIĆ 30:12 (13:6) – Ivica Hodak (4), Gabrijel Rajič (3)