Marko Mataija rođen je 28. listopada 1994. godine u Gospiću. Djetinjstvo je proveo u Gospiću, a nakon završenog Kineziološkog fakulteta vraća se u rodni grad. Za vrijeme studija u Zagrebu radio je kao trener u Univerzalnoj sportskoj školi.

Ovaj mladi magistar kineziologije u edukaciji i fitnesu pobudio je interes kod uprave Rukometnog kluba „Gospić“ koja je u potrazi za kvalitetnim i obrazovanim mladim ljudima, u Marku, upravo zbog obrazovanja koje je završio, vidjela pravo trenersko osvježenje.

Marko će u klubu raditi s najmlađim uzrastima, a kaže kako mu je cilj stvarati zadovoljnu i sretnu djecu koja će kroz sport razvijati svoja motorička i kognitivna znanja i sposobnosti, kao i osvijestiti dobrobiti bavljenja sportskom aktivnošću.

Rukometni klub „Gospić“ Marku želi dobrodošlicu i puno uspjeha u budućem radu!