Utakmice 4. i 5. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad za dječake U15 odigrane su u subotu, 6. travnja 2024. godine, u Karlovcu. Rukometaši trenera Roberta Havličeka odmjerili su snage s ekipama MRK Kozala, RK Zamet i HRK Karlovac. U ova tri izuzetno teška susreta Gospićani su upisali po jedan poraz, pobjedu i neriješeni ishod te došli do 20 bodova koji su ih smjestili na 3. mjesto ukupnog poretka.

Sedam minuta bez pogotka na otvaranju susreta protiv ekipe Kozale Gospićane je „stajalo“ 4 pogotka zaostatka za vrlo odlučnom ekipom iz Rijeke. S 2 realizirana napada gospićki su se rukometaši nakratko vratili u igru, ali nova serija od čak 6 uzastopnih pogodaka riječke ekipe odvojila je protivnike na visokih +9 (11:2). Kod isteka 20. minute rezultat je bio 14:6 na strani Kozale.

U nastavku su susreta Gospićani bili koncentriraniji nego u prvom dijelu. Čvršćom obranom i boljom realizacijom „držali“ su tempo s protivnicima ali rezultatsku prednost nisu uspjeli dostići čime je Kozala upisala pobjedu rezultatom 23:13.

Sve do 15. minute ekipe Gospića i Zameta igrale su „gol za gol“. Nakon toga Zamet pravi 3:0 seriju i prelazi u vodstvo (12:10) koje su, smanjeno za 1 gol, zadržali do odlaska na predah (16:15).

Gospićani su s predaha došli sabrane glave i ubacivši u brzinu više drugih 20 minuta susreta odigrali kvalitetnije i odlučnije što im je donijelo pobjedu rezultatom 31:24.

Otvaranje utakmice dalo je naslutiti kako će Gospićani protiv Karlovčana ponovno odigrati neizvjesnih 40 minuta. Serija 5:0 nakon 9. minute odvela je ekipu Karlovca na +5 (9:4). Rukometaši trenera Havličeka do kraja su poluvremena igrali bolje i visoku gol razliku smanjili na konačnih 14:11 za Karlovac.

Još su jednom Gospićani „sabrali glave“ i u drugom dijelu treće utakmice tog dana izvukli posljednje atome snage kojima su rezultat uspjeli okrenuti u svoju korist i u 38. minuti imati minimalnu prednost. Nespretan prekršaj u obrani osigurao je Karlovčanima kazneni udarac u posljednjim sekundama utakmice koji su uspješno realizirali za konačnu podjelu bodova i rezultat 21:21.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 13:23 (6:14) – Ratković J. (3), Marković (2), Jerković (2), Jamičić (2), Borovac L. (1), Stilinović (1), Borovac I. (1), Duić (1)

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 24:31 (16:15) – Ratković (6), Marković (5), Borovac (5), Stilinović (5), Jergović (4), Milković (3), Jamičić (1), Borovac I. (1), Sertić (1)

HRK KARLOVAC – RK GOSPIĆ 21:21 (14:11) – Borovac I. (6), Jergović (5), Stilinović (3), Borovac L. (3), Ratković (2), Milković (1), Sertić (1)