Osmo kolo donijelo nam je susret protiv RK Ribola Kaštela.

Ulazak u završnicu prvoga dijela prvenstva donio nam je domaću utakmicu 8. kola 1.HRL jug u kojoj smo u subotu, 20.11.2021. godine, na domaćem terenu Gradske sportske dvorane ugostili neporaženog lidera prvenstva, RK Ribola Kaštela.

Puno kompletnija, na svakoj poziciji podnednako kvalitetno popunjena ekipa gostiju objeručke je iskoristila indisponiranu igru naših rukometaša i zasluženo slavila visokom razlikom.

Svaku grešku, pa i neodlučnost u određenim situacijama protivnici su nemilosrdno kažnjavali i već na poluvremenu imali visokih +11 (19:8). Početak drugoga dijela donio je nastavak domainacije gostiju koji u 38. minuti dolaze i do +15 (26:11). 

Smanjili su u posljednjih 20 minuta ritam protivnici iz Kaštela, dok su u našoj ekipi zaigrali mlađi igrači, stekli dodatno iskustvo prvoligaškog rukometa, te svojim pristupom i zalaganjem nekoliko puta izmamili pljesak 250 gledatelja.

Izdvojili su se u tom periodu srednji vanjski igrač Nikola Kovačević (17 godina) s 3, četrnaestogodišnje desno krilo Matija Bukovac s 4 pogotka, dok je Ivano Tonković (15 godina) na golu sakupio 5 obrana i potvrdio da gospićka rukometna mladost dolazi velikim koracima.

Konačni poraz rezultatom 26:36 gurnuo nas je prema sljedećim utakmicama i nadi za novim bodovima do kraja jesenskog dijela prvenstva.

RK GOSPIĆ – RK RIBOLA KAŠTELA 26:36 (8:19) – Dželalija (6), Bukovac (4), Kovačević (3), Markić (3), Udiljak (2), Sakić (2), Petrović (2), Jelić (2), Seferagić (1), Matulović (1)

Hvala svima što su podržali humanitanu akciju Svi za Laru u kojoj je za potrebe liječenja osigurano 2650 kuna!