Prvoligaška rukometna sezona regije jug polako dolazi svome kraju, a Gospićane je u 21., predzadnjem, kolu 1.HRL jug čekalo gostovanje u Crikvenici. Susret protiv RK Mornar Dramalj-Crikvenica odigran je u subotu, 30. travnja 2022. godine, bez rezultatskog značaja budući su domaćini ne mogu ni gore i dolje, te zauzimaju 11. poziciju koja vodi u niži rang, a stepenicu iznad zauzimaju gospićki rukometaši koji još uvijek drže glavu iznad površine.

Iako bez rezultatskog, susret je naravno imao onaj natjecateljski značaj. Bio je to derbi začelja, derbi između ekipa trenutačno podjednake forme koji je prikazao sve ono što su gledatelji mogli očekivati. Tvrda utakmica s brojnim napetostima, prekidima, nerealiziranim prilikama, obranama vratara i preokretima koja je u konačnici završila najpravednijim, neodlučenim ishodom. Imala je ekipa Gospića i veliku podršku s tribina u vidu četrdesetak svojih mladih rukometaša koji su vraćajući se sa svojih ligaških obveza ostali navijati za svoje idole.

Dobar ulazak u utakmicu ekipe trenera Antića koja je pogotcima Petrovića i Krmpotića povela 2:0, no vrlo brzo domaćin trima uzastopnim golovima preokreće u vodstvo 3:2. Do 10. minute igralo se gol za gol kada se Crikveničani odvajaju na 10:7. Cvjetković  dva puta poentira u razmaku od dvadesetak sekundi za 10:9, no ne uspijeva konsolidirati redove ekipe Rukometnog kluba “Gospić” koji primaju četiri pogotka za visoki zaostatak 15:10. U završne minute gospićki rukometaši ipak ulaze aktivniji, Petrović u 27. smanjuje na 17:14, Sakić u 30. na 18:15, da bi se na odmor otišlo pri zaostatku od 4 pogotka (19:15).

U drugih 30 minuta utakmice rukometaši Gospića ulaze puno agresivnije, motiviranije i rastrčanije što im je donijelo veliki broj prilika, no bila je ovo još jedna utakmica u nizu gdje se nisu iskoristile minute igrajući s igračem više (6 minuta u prvom i 8 minuta u drugom poluvremenu), te čak četiri sedmerca u drugih 30 minuta.

Veliki šok doživjeli su gosti i ozljedom uha Dražena Petrovića u kojoj je intervenirala i hitna pomoć, što je treneru Antiću uvelike smanjilo obrambenu i napadačku rotaciju, poglavito na vanjskim pozicijama.

Ipak, zaostatak 25:20 iz 41. minute pogotci Jelića, Markića i Cvjetkovića smanjuju na minimalnih 25:24, da bi se žilavi domaćin ponovno odvojio i u 52. imao prednost 28:25. Cijelu utakmicu je s tribina dolazila pjesma i navijanje podrške mladih Gospićana, koji su, kako se utakmica bližila kraju, bili sve glasniji, sve motiviraniji i sve više davali vjetar u leđa svojim seniorima.

Na krilima fantastične i fanatične podrške s tribina koja bi dala smisao igranja svakoj utakmici, u dvoboju odličnih vratara s obje strane, u završnih 9 minuta, ipak je pozornost na sebe skrenuo Mate Nekić s kojim na čelu obrana Gospića nije kapitulirala, ali je napad najprije propustio realizirati sedmerac, a kasnije i posljednji udarac nekoliko sekundi prije kraja što je bilo dovoljni za osvajanje jednog boda (28:28).

Gospić u narednom vikendu očekuje domaća utakmica posljednjeg kola koju će igrati bez ikakvog rezultatskog imperativa, ali okom usmjerenim prema premijer ligi gdje se traže bodovi Umaga na gostovanju u Dubrovniku i pobjeda Bjelovara na domaćem terenu protiv Spačve čime bi se stekli početni preduvjeti očuvanja prvoligaškog statusa.

RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA – RK GOSPIĆ 28:28 (19:15) – Petrović (5), Cvjetković (5), Krmpotić (4), Markić (4), Jelić (3), Sakić (2), Matulović (2), Dželalija (1), Kovačević (1), Pavelić (1)