Seniorska ekipa je u 4. kolu III HRL zapad gostovala u Crikvenici.

Ekipa seniora je u nedjelju, 27. listopada 2019. godine, otputovala u Crikvenicu gdje ju je u sklopu 4. kola III HRL zapad čekala utakmica protiv RK Mornar Crikvenica II.

Utakmica nam je bila od velikog značaja budući je za pozitivnu atmosferu i potvrdu dobroga rada nakon gostujućeg poraza od ekipe Buja minulog vikenda u 3. kolu (23:32) trebao pozitivan rezultat.

Od samog početka je bilo vidljivo da će ovo biti jedna neizvjesna utakmica u kojoj će vratari imati dosta posla. Naša obrana nije u uvodnim minutama ozbiljno shvatila domaće igrače te je golman Kolačević imao pune ruke posla.

Nakon početnog zaostatka 1:3 Kolačević je spojio 3 vrlo važne obrane koje je napad predvođen Čovićem, Jelićem i Pavelićem u razmaku od 5. do 11. minute potvrdio te je semafor pokazivao našu prednost 4:3.

Ponovno je domaćin prešao u vodstvo (7:6, 9:7, 10:8) no uspijevamo poravnati (10:10, 11:11, 12:12) pa i povesti (13:12), ali na odmor ipak odlazimo sa zaostatkom od 1 pogotka (14:13).

Većina drugog poluvremena je protekla u istom tonu. Crikveničani su uglavnom bili u vodstvu od 2 do 3 pogotka, dok se naša ekipa pokušavala i uspijevala vratiti u rezultatski egal.

Vodili su domaćini 17:15, 18:16 i 20:17, kada smo 3:0 serijom došli u egal (20:20). Ponovno je ekipa Mornara Crikvenice povela s 3 pogotka prednosti (24:21), no novom 3:0 serijom vraćamo na neriješen rezultat (24:24, 25:25, 26:26, 27:27), a pogotkom Jelića u 52. minuti utakmice i prelazimo u vodstvo 28:27.

U veoma napetoj završnici predvođeni odličnim obrambenim reakcijama Tomislava Milkovića, pogocima Čovića, Jelića i Pavelića, te sigurnim golmanom Kolačevićem osiguravamo vodstvo 29:27. “Točku na i” postavio je mladi Milković koji je iskoristio prazan prostor u presingu domaće ekipe i poentirao za konačnu pobjedu 30:28.

Uz veliko zalaganje cijele ekipe, odličnog golmana Kolačevića koji je s 15ak obrana bio nepremostiva prepreka protivničkim igračima najzaslužniji za pobjedu bili su napadački raspoloženi Jelić s 12, Pavelić s 8 i Čović s 5 pogodaka.