Na domaćem su terenu u nedjelju, 20. veljače 2022. godine, djevojčice U12 odigrale utakmice 6. kruga 1. HRL zapad koje su im za protivnice donijele ŽRK Rudar Labin i RK Buzet.

Napet, borben i pun preokreta bio je prvi susret dana u kojem su rukometašice Rukometnog kluba “Gospić” snage odmjerile s vršnjakinjama iz Labina.

Unatoč vodstvu 1:0 pogotkom Matee Gučanin bio je to veoma loš i nesiguran ulazak u utakmicu rukometašica Gospića u kojem su neobjašnjivo propustile realizirati čak 3 stopostotne prilike i utakmicu već u prvih 10 minuta usmjeriti prema svojoj pobjedi. Gošće su prihvatile dobivene poklone, ohrabrile se i povele visokih 6:1.

Još veća nervoza ušla je u ekipu trenerice Antonije Matić u tim trenucima što je kulminiralo s dva nerealizarana sedmerca.

Tek je druga minuta predaha, pozvana već u 18. minuti, uspjela koliko toliko konsolidirati redove domaćih rukometašica.

Serijom 4:1 uspjele su smanjiti zaostatak na 5:7 (22. minuta), te novom 3:1 serijom u završnici prvoga dijela na odmor odlaze pri neodlučenom ishodu (8:8).

Drugih 25. minuta susreta Gospićanke otvaraju nerealiziranim sedmercem i isključenjem, no unatoč tome zadržavaju minimalan zaostatak (9:11, 10:12, 12:14, 13:15) do 34. minute. Pogotcima Rukavine i Gučanin rezultat je 15:15, Ivančić poravnava na 16:16, no  rukometašice Labina ponovno odlaze na +2 (18:16, 19:17).

Iskorištavaju gospićke rukometašice 4 minute isključenja protivnica i serijom 3:0 prelaze u vodstvo 20:19. Novi nerealizirani sedmerac u posljednim minutama utakmice donio je gošćama vodstvo, Vukelić u 48. izjednačava na 21:21, a posljednji napad za pobjedu ostao je bez kvalitenog šuta i susret završava podjelom bodova.

Marta Kulaš bila je neprelazna prepreka za Labinjanke na poziciji kružnog napadača te je zasluženo proglašena najboljom igračicom ekipe Gospića

Drugi susret je nešto lakšim učinila odlična vratarka u redovima gospićanki Marija Krpan koja je nagradom najbolje igračice obilježila pobjedu svoje ekipe.

RK GOSPIĆ – ŽRK RUDAR LABIN 21:21 (8:8) – Gučanin (7), Rukavina (6), Kulaš (3), Ivančić (3), Vukelić S. (2)

RK BUZET – RK GOSPIĆ 11:21 (4:12) – Rukavina (6), Ivančić (5), Vukelić S. (3), Gučanin (3), Kulaš (2), Grdošić (1), Gergi (1)