Sve tri muške ekipe, dječaci U11, U13 i U15, odigrali su proteklog vikenda u Rijeci predzadnja kola Lige Rukometnog savez Primorsko-goranske županije. Igrači rođeni 2011./2012. godine i mlađi (U11) u subotu, 3. lipnja 2023. godine, igrali su susrete 15. i 18. kola protiv MRK Kozala i RK Pećine, dok su oni 2007./2008. godišta (U15) igrali susrete 16. i 17. kola protiv vršnjaka RK Zamet i RK Kastav. Nedjelja, 4. lipnja 2023. godine, bila je rezervirana za odigravanje utakmica 17. i 22. kola dječaka U13 (2009./2010.) protiv ekipa PŠR i RK Mornar Dramalj – Cikvenica.

Ekipa U11 trenera Mateja Udiljka u oba je susreta upisala poraze i iz Rijeke se vratila bez osvojenih bodova. U ukupnom poretku, dvije utakmice prije kraja sezone, nalaze se na 8. mjestu s 3 pobjede, 1 neriješenim rezultatom, 8 poraza i sa 7 osvojenih bodova.

Prvih 10 minuta utakmice protiv Kozale Gospićani su držali tempo i imali izjednačen rezultat. Mini serijom od dva uzastopna pogotka i uz nekoliko nesmotrenih pogrešaka ekipe Gospića na predah se otišlo s rezultatom 7:5 na strani protivnika. Nastavak susreta donio je i dalje odlučniju igru riječke ekipe koja je, unatoč 3:0 seriji mladih Ličana u posljednjoj minuti, odnijela pobjedu rezultatom 17:13.

Prvoplasirana ekipa Pećina rukometašima Gospića kroz 30 minuta igre dala je priliku za postizanje tek 4 pogotka, 1 u prvom i 3 u drugom poluvremenu, dok je riječka ekipa postigla njih 11 i time nanijela Gospićanima drugi poraz.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 13:17 (5:7) – Pintar (6), Maras R. (2), Ilić (1), Ratković (1), Rogić (1), Šolaja (1), Dadić (1)

RK GOSPIĆ – RK PEĆINE 4:11 (1:7) – Borovac (1), Pezelj (1), Šolaja (1), Pintar (1)

Dječaci U15 otputovali su u Rijeku u, zbog bolesti i neodgodivih obaveza, oslabljenom sastavu sa samo 7 igrača. Unatoč tome upisali su dvije pobjede i nova 4 boda. Dva kola prije kraja sezone nalaze se na 4. mjestu s 10 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom i 6 poraza te s 21 osvojenim bodom.

Igrači trenera Roberta Havličeka serijom 4:0 nakon 3. minute susreta stvorili su početnu prednost nad ekipom Kastava. Odlučnom i čvrstom igrom Gospićani do isteka prvih 20 minuta nisu dopustili protivnicima rezultatsko približavanje i na predah su otišli s vodstvom 11:8. U drugih 20 minuta nastavila se kvalitetna igra ekipe iz Gospića koja je ponovila rezultat iz prvog poluvremena i upisala pobjedu rezultatom 22:16.

Na isti su način mladi Ličani otvorili i susret protiv ekipe Zameta. Igrom bez zamjena uspjeli su održati prednost i na poluvremenu je rezultat bio 9:7 na strani Gospićana. Ponovno su gospićki rukometaši ponovili rezultat prvog dijela susreta i utakmicu priveli kraju pobjedom rezultatom 18:14.

RK KASTAV – RK GOSPIĆ 16:22 (8:11) – Bukovac (10), Milković (4), Jerković (4), Borovac (2), Ratković L. (1), Ratković J. (1)

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 14:18 (7:9) – Bukovac (7), Milković (3), Jerković (3), Borovac (2), Ratković J. (2), Ratković L. (1)

Nakon povratka sa Završnice PH i zauzimanja pozicije 12. najbolje ekipe u Hrvatskoj, dječake U13 je u nedjelju, 4. lipnja 2023. godine, čekalo odigravanje susreta Županijske lige gdje su upisavši dvije visoke pobjede osvojili nova 4 boda. Trenutno se nalaze na 3. mjestu sa 14 pobjeda, 1 neriješenim rezultatom, 3 poraza te s 29 osvojenih bodova.

Utakmicu protiv ekipe Mornara obilježila je odlična igra gospićkih rukometaša. Već u prvih 10 minuta igrači trenera Jelića imali su veliku +10 prednost (13:3). Do isteka prvih 20 minuta rezultat je bio 18:6. Nastavka susreta donio je nastavak premoći Gospićana nad ekipom iz Crikvenice, a završni rezultat potvrdio je kvalitetu ekipe (32:15).

Ekipa PŠR-a pružila je tek malo jači otpor rukometašima Gospića. Prvi dio susreta donio je veliki broj pogodaka i rezultat od 18:11 kod odlaska na predah. Neznatno mirniji tempo drugih 20 minuta utakmice, unatoč 2 nerealizirana kaznena udarca, bio je dovoljan za još jednu pobjedu gospićke ekipe rezultatom 26:18.

RK GOSPIĆ – RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA 32:15 (18:6) – Tonković Javorina (7), Maras (7), Sertić (7), Duić (2), Tomljenović (2), Stručić (2), Vukelić (1), Župan (1), Pajtl (1), Jurčić (1), Ratković (1)

RK GOSPIĆ – PŠR 26:18 (18:11) – Maras (8), Sertić (7), Tonković Javorina (5), Duić (3), Pajtl (2), Stručić (1)