Doista smo ostali ugodno iznenađeni kada su nas kontaktirali ljudi koji uređuju web stranicu likaclubbing.eu i predložili da se napravi članak o povijesti, organizaciji i funkcioniranju našega kluba. Kratke, ali konkretne zanimljivosti možete pročitati u ovoj vijesti. Velika hvala na ovoj lijepoj gesti. Puno znači što je netko zapazio naš rad i time nam dao motivaciju za dalje.

Prenosimo s portala LIKACLUBBING: Predstavljamo Rukometni klub “Gospić”

Informacije o početcima RK Gospić datiraju od 2.9.1983. kad je klub upisan u registar društvenih organizacija. Prije rata član kluba Joso Starčević (Ćele) koji je vodio detaljnu evidenciju kluba no na žalost, za vrijeme rata evidencije i nagrade s natjecanja su uništene. O povijesti i uspješnosti kluba, od najranijih početaka, svjedoči nekoliko sačuvanih pehara a najstariji je iz 1971. godine. Trenutni predsjednik kluba je Ivan Biljan. RK Gospić danas broji više od 120 članova svih uzrasta koji postižu izvrsne rezultate kako u dvorani na parketu, tako i na pješčanim terenima.

Donosimo i kratki pregled po godištima:
– 2006. godište i mlađi – 24 člana – trener Zvonimir Knežević
– 2004. / 2005. godište – 20 članova – trener Zvonimir Knežević – 4 zlata, 3 srebra i 2 bronce
– 2002. / 2003. godište – 20 članova – trener Vanja Antić – 19 puta su se penjali na postolje od čega su 3 puta osvojili prvo mjesto, 9 puta su bili drugi, te 7 puta osvojili također zavidno treće mjesto
– 2000. / 2001. godište – 15 članova – trener Joso Starčević
– Seniori – 22 člana – trener Vanja Antić – 3.HRL ZAPAD koja aktivno djeluje sa čak 25 odigranih utakmica po sezoni
– Veterani – 25 članova koji igraju prijateljske utakmice i odlaze na prijateljska druženja (npr Selce, Dubovac)

Klub se neprestano širi pa su tako prije dva mjeseca počeli su upisi i treninzi djevojčica, kojih je trenutno 10-ak. Seniori se mogu pohvaliti s gostovanjima na različitim lokacijama kao što su: Senj, Crikvenica, Rijeka, Buje, Buzet, Labin, Novigrad, Rovinj, Pula, Ogulin, Cazin (BIH), Bihać (BIH), Brežice (Slovenija) a mlađi uzrasti: Ogulin, Šopron (Mađarska), Karlovac, Zagreb, Novo Mesto (Slovenija), Šibenik, Velika Gorica, Split, Zadar, Senj, Rijeka, Cazin (BIH), Zenica (BIH).„Ciljevi kluba su što bolja organizacija na svim područjima, što bolje i kvalitetnije vođenje grupa mlađih uzrasta s naglaskom na druženje, međusobno surađivanje.

Cilj nam je kvalitetan odgoj, usmjeren prema što boljem odnosu sa svojim suparnicima, kolegama, podnošenje poraza i umjerenost u slavlju pobjede. Cilj je da klub uvijek stoji na nogama i bude aktivan uz domaće ljude koji će s velikom ljubavlju prezentirati klub izvan Gospića i županije. “ – Vanja Antić, trener i tajnik rukometnog kluba Gospić.

U iščekivanju je 3. VEČER RUKOMETA koju će 29.11.2014. uveličati s dva događaja:
– 20h – utakmica 9. kola III. HRL ZAPAD između RK GOSPIĆ i RK SELCE koja će se održati u Gradskoj sportskoj dvorani.
– 22h – izlazak u The Highlander Pub uz svirku Gs Big Band-a.

Pozivamo Vas da svojim prisustvom uveličate oba događaja. Podržite svoje rukometaše u ostvarivanju nove pobjede, te se nakon utakmice zabavite s njima na fešti u Pubu. Dobra zabava je zagarantirana!

Za sve zainteresirane ovdje možete vidjeti i termine treninga na kojima se možete i učlaniti:

SENIORI – pon, sri, pet – 20:00 – 21:30 Gradska sportska dvorana
2000. /2001. – pon – 20:00 – 21:00 Gradska sportska dvorana
uto – 17:00 – 18:00 Gradska sportska dvorana
2002./2003. – pon – 20:00 – 21:00 Gradska sportska dvorana
uto – 17:00 – 18:00 Gradska sportska dvorana
čet – 17:00 – 18:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)
2004./ 2005. – pon – 15:00 – 16:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)
uto – 17:00 – 18:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)
pet – 15:00 – 16:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)
2006. i mlađi uzrasti, te treninzi za cure održavaju se:
pon – 16:00 – 17:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)
sri – 17:00 – 18:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)
pet – 16:00 – 17:00 OŠ dr. Jure Turića (dvorana)

MALI MEDO

Osmi rukometni turnir za mlađe uzraste pod nazivom “Mali medo” u organizaciji Rukometnog kluba Gospić održat će se 7.2.2015. u gradskoj sportskoj dvorani grada Gospića. Prošle godine sudjelovalo je 350 sudionika u 35 ekipa a ove godine se očekuje povećan broj sudionika, čak njih 500 u 50 ekipa! Mali Medo je jedan od većih turnira malog rukometa u RH., te im iskreno želimo da se broj sudionika iz godine u godinu povećava.