Rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su posljednje utakmice Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije i natjecanje u spomenutoj ligi završili kao 4. u ukupnom poretku sa 4 pobjede, 3 poraza i 8 bodova osvojenih u 7 odigranih utakmica. Županijska liga odlična je prilika za razvoj igrača i s tim su je ciljem u gotovo svim kolima odigrali dječaci 2009. godište kao i oni kojima nedostaje „utakmica u nogama“.

U subotu, 11. svibnja 2024. godine, u Rijeci su odigrali susret 2. kola protiv ekipe RK Zamet 2 u kojem su ostali bez bodova, dok je utakmica 1. kola protiv RK Kastav otkazana, a pobjeda rezultatom 10:0 upisana ekipi iz Gospića. Rijeka je u nedjelju, 2. lipnja 2024. godine, ugostila odigravanje i posljednjeg 3. kola županijske lige u kojem su rukometaši Gospića upisali visoku pobjedu protiv MRK Arba Rab.

Dominacija Gospićana trajala je prvih 10. minuta utakmice protiv ekipe Zamet 2. Serijom od 5 uzastopnih pogodaka i jednom mini serijom gospićka je ekipe u 10. minuti imala rezultat na svojoj strani (7:2). Riječani su nakon spomenute minute čvrstom obranom i visokom realizacijom do isteka 20. minute prednost Gospićana smanjili na tek gol zaostatka (9:10).

Nakon početne mini serije rukometaša trenera Havličeka na otvaranju drugog dijela utakmice ekipa iz Rijeke serijom 4:0 prelazi u vodstvo (13:12). Do 38. minute obje su ekipe imale priliku odnijeti pobjedu. Novom mini serijom Riječani se odvajaju na +2 koje uspjevaju zadržati do kraja utakmice i upisati pobjedu rezultatom 22:20.

Posljednju ovosezonsku utakmicu županijske lige Gospićani su otvorili čvrsto i u 10. minuti imali +4 (6:2). Rabljani su se uspjeli približiti realizacijom 3 uzastopna pogotka na što su gospićki rukometaši odgovorili novim serijama (3:0, 3:0) i na predah otišli s rezultatom 14:8.

U nastavku su utakmice ponovno dominirali igrači Gospića koji su, na krilima odličnih Tome Milkovića s 8 i Ivana Borovca sa 7 postignutih golova, te visokom realizacijom i minimalnim pogreškama u obrani upisali posljednju pobjedu sezone rezultatom 28:15.

RK ZAMET 2 – RK GOSPIĆ 22:20 (9:10) – Jergović (7), Tonković Javorina (6), Matušan (5), Mandić (2)

RK GOSPIĆ – RK KASATAV 10:0

RK GOSPIĆ – MRK ARBA RAB 28:15 (14:8) – Milković (8), Borovac (7), Jamičić (5), Jergović (5), Jerković (2), Matušan (1)