Rukometni klub Cepelin iz Cazina u susjednoj Bosni i Hercegovini organizirao je u nedjelju, 12. svibnja 2024. godine, 1. turnir u mini rukometu Cepelin kup 2024. Dječaci rođeni 2014. godine sudjelovali su kao jedina ekipa našeg kluba i pod vodstvom trenerice Antonije Pavelić se u Gospić vratili ovjenčani broncom.

Zbog održavanja Prve pričesti u Gospiću i Otočcu, tek 6 hrabrih malenih rukometaša u grupnoj su fazi pokazali odličnu igru i s tri pobjede i tek jednim porazom ostvarili plasman u polufinale.

Tijesan poraz protiv RK Umag pred gospićke je rukometaše stavio uvijek izazovnu utakmicu za 3. mjesto u kojoj su čvrstom i odlučnom igrom upisali pobjedu i tako osvojili još jednu međunarodnu medalju u malom rukometu u sezoni 2023./2024.

Na turniru su sudjelovali i naši članovi Vedran Hećimović i Luka Brozičević koji su temeljem svojih sudačkih znanja i vještina bili pozvani i u tom dijelu krojenja rukometne pravde na terenu bili dio prvog Cepelin kupa u Cazinu.

U nastavku donosimo rezultate utakmica i konačan poredak.

REZULTATI UTAKMICA

DJEČACI 2014.

GRUPA A

RK PRIJEDOR

RK GOSPIĆ

RK KOZARA KOZARSKA DUBICA

RK JAJCE

RK CEPELIN CAZIN

REZULTATI

RK GOSPIĆ – RK KOZARA KOZARSKA DUBICA 9:8

RK CEPELIN CAZIN – RK GOSPIĆ 2:8

RK GOSPIĆ – RK PRIJEDOR 3:6

RK JAJCE – RK GOSPIĆ 4:13

POLUFINALE: RK GOSPIĆ – RK UMAG 7:8

ZA 3. MJESTO: RK GOSPIĆ – RK Š.R. KARLOVAC 10:6

UKUPNI POREDAK

  1. RK PRIJEDOR
  2. RK UMAG
  3. RK GOSPIĆ