Najmlađi dječaci u ligaškom natjecanju u sezoni 2023./2024., rukometaši trenera Mateja Udiljka rođeni 2012. i 2013. godine, odigrali su u Ogulinu u subotu, 11. svibnja 2024. godine, posljednje kolo 1. HRL Zapad protiv vršnjaka MRK Kozala i RK Viškovo. Pobjeda i poraz donijeli su im posljednja 2 boda ove sezone s kojima su se smjestili na 7. mjesto ukupnog poretka s 8 pobjeda, 12 poraza, 16 osvojenih bodova i gol razlikom 328:328.

Rukometaši Gospića prvih su 5 minuta utakmice protiv vršnjaka MRK Kozala bili bez pogotka dok su protivnici mini serijom zauzeli početno vodstvo. Kod rezultata 3:1 za protivničku ekipu Gospićani uzvraćaju istom serijom i dolaze do izjednačenja (3:3). Sve do 16. minute igrala se egal igra, a nakon spomenute minute riječki rukometaši postižu nova 2 uzastopna pogotka i tako na predah odlaze s upravo tolikom prednošću (8:6).

U 26. minuti nastavka, staloženom i čvrstom igrom, rukometaši Gospića dolaze do novog izjednačenja (11:11). Riječani ponovno 3:0 serijom okreću rezultat i do 33. minute imaju +4 na svojoj strani (18:14). Odlični Roko Maras sa 7 postignutih golova još je jednom „potegnuo“ u posljednjim minutama utakmice pa su maleni Ličani serijom od 3 uzastopna pogotka utakmicu izgubili za samo 1 pogodak (18:17).

Prvih 20 minuta igre protiv ekipe Viškova gledala se kompletna dominacija gospićkih rukometaša. Nizom serija uzastopnih pogodaka (5:0, 3:0, 5:0) te odličnom igrom u obrani Gospićani, pod vodstvom trenera Marka Mataije, već na kraju prvog poluvremena imaju visokih +8 (16:8).

Trener je u nastavku ove posljednje utakmice 1. HRL u sezoni iskoristio priliku uvesti sve igrače s klupe. Gotovo su svi iskoristili priliku i postigli nove pogotke za gospićku momčad koja na isteku 40. minute odnosi pobjedu rezultatom 27:20.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 17:18 (6:8) – Maras R. (7), Pezelj (4), Ratković (3), Rogić (2), Borovac (1)

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 20:27 (8:16) – Ratković (6), Umiljenović (5), Pezelj (4), Maras R. (3), Borovac (3), Alibabić (2), Rogić (2), Maras A. (1), Grbac (1)