Sportski centar Veli Jože u Poreču protekle je subote, 6. svibnja 2023. godine, bio mjesto odigravanja utakmica 4. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad za dječake U13. Igrači trenera Ivana Jelića odmjerili su snage s ekipama RK Umag i RK Poreč te dvjema pobjedama zauzeli drugo mjesto ukupnog poretka s 10 pobjeda, 2 neriješena ishoda, 4 poraza i 22 osvojena boda. Time su napravili ogroman korak prema plasmanu na Završnicu Prvenstva Hrvatske.

Iako su Gospićani u susret protiv Umaga ušli odlučno i čvrsto, serijom 3:0 nakon 8. minute susreta Istrijani su prešli u vodstvo koje je dekoncentriralo igrače Gospića pa su na predah otišli s minimalnim zaostatkom (12:11).

Nastavak utakmice donio je sabraniju igru ekipe Gospića koja je nakon 25. minute prešla u vodstvo koje se do posljednjeg sučeva zvižduka popelo na visokih +5 čime su Ličani upisali pobjedu rezultatom 26:21.

Kako i priliči utakmici među ekipama koje se „bore“ za Završnicu prvih je 20 minuta igre protiv Porečana donijelo neizvjesnost i napetost. Sve do 17. minute Istrijani su imali vodstvo, ali se ekipa trenera Jelića „probudila“ i serijom 4:0 ostvarila prednost koja je kod odlaska na predah bila minimalna 13:12.

Narednih 20 minuta Gospićani nisu propuštali prilike za postizanjem pogodaka. Na krilima odličnog Vite Marasa s 10 postignutih golova upisali su još jednu vrlo važnu pobjedu rezultatom 24:21.

RK UMAG – RK GOSPIĆ 21:26 (12:11) – Maras (8), Tonković Javorina (7), Sertić (7), Duić (2), Stručić (2)

RK GOSPIĆ – RK POREČ 24:21 (13:12) – Maras (10), Tonković Javorina (6), Sertić (4), Duić (2), Pajtl (1), Stručić (1)