Dječaci 2006. godišta su u nedjelju, 10. studenoga 2019. godine, u Rijeci nastavili s natjecanjem u 1.HRLDA zapad.

U sklopu 4. kruga 1.HRLDA zapad snage smo odmjerili s ekipama Čavla i Viškova i ostvarili pobjedu i poraz. Unaprijed smo znali da će to biti veoma teške utakmice i u konačnici možemo biti zadovoljni s polovičnim uspjehom.

Prva utakmica bila je protiv RK Čavle, a ekipe su gledateljima priuštile veoma čvrstu utakmicu u kojoj je svaka greška mogla biti presudna.

Nakon početnog ispitivanja snaga (1:1, 2:2, 3:3) uspjeli smo se odvojiti na 5:3, no nerealiziranim sedmercem propuštamo steći, u ovakvoj utakmici, i kapitalnu prednost, te umjesto vodstva od 3 pogotka razlike domaćoj ekipi povratak omogućujemo povratak u utakmicu (6:6).

Početak drugih 20 minuta donio nam je nastavak čvrste igre, a nakon zaostatka 8:9 radimo 6:1 seriju i odlazimo na +4 (14:10). Odlični igrači Čavla nisu se predavali. U završnici su smanjili na 14:12 i utakmicu ponovno učinili neizvjesnom.

Konačnih 15:12 postavio je Luka Orešković svojim drugim golom na utakmici.

Samo 10 minuta nakon čekao nas je još teži protivnik, RK Viškovo. Dečki su izdržali do 15. minute kada smo imali minimalni zaostatak (5:6), te je od tada na terenu postojala samo protivnička ekipa.

Bilo je to previše za naše, iz prve utakmice, fizički i emocionalno potrošene dječake, te ostvarujemo poraz 17:34.

 

RK GOSPIĆ – RK ČAVLE 15:12 (6:6) – Suknaić (3), Jergović (3), Rukavina (2), Orešković (2), Čačić (2), Bukovac (2)

RK VIŠKOVO – RK GOSPIĆ 34:17 (16:8) – Jergović (5), Hećimović (3), Ratković (2), Čačić (2)