Mlađi kadeti su u Puli odigrali utakmice 3. kruga 1. HMKRL zapad u kojima su protiv ekipa Arene i Mladog Rudara ostvarili pobjedu i poraz.

Subota, 18.11.2017., je bila aktivna i za mlađe kadete koji su u Pulu otputovali s namjerom da ostvare dvije pobjede, no u tom naumu nisu uspjeli.

RK ARENA – RK GOSPIĆ 23:16 (13:7) – već prema prve dvije minute se moglo vidjeti da bi nas u ovoj utakmici pozitivnog rezultata mogla koštati slaba realizacija, a tako je i bilo. Dvije odlične obrane na samom početku utakmice dovele su nas do dva zicera koja u napadu nismo realizirali. Umjesto laganog vodstva 2:0, u 5. minuti utakmice zaostajemo 3:1. Nakon toga je uslijedio nevjerojatan festival promašaja naše ekipe kojeg nije uspjela prekinuti ni minuta odmora u 8. minuti pri rezultatu 5:2 za ekipu Arene. Četiri zicera i tri pogođene stative u prvih 15 minuta bilo je previše da bi rezultat zadržali u egalu. Uspijevamo se konsolidirati i nakon zaostatka 11:4 dolazimo na 14:10, kasnije i na 19:15, no potpuni povratak u utakmicu nam je onemogućio protivnički golman koji je imao svoj dan.

RK GOSPIĆ – RK MLADI RUDAR 26:19 (14:10) – prvi dio utakmice smo se malo “tražili” u obrani, no jednostavnim napadačkim rješenjima smo brzo dolazili do pogodaka i na poluvrijeme otišli s 4 pogotka prednosti (14:10). U nastavku ubacujemo u brzinu više i povećavamo razliku na +10 (22:12, 23:13, 24:14), da bi utakmicu, na krilima 11 pogodaka Mihaela Kosanovića, završili sa 7 pogodaka prednosti.

Ukupno su najefikasniji u našoj ekipi bili Mihael Kosanović sa 13, Tomislav Mihelić s 9, te Matej Suknaić i Josip Starčević s po 5 pogodaka, dok se na golu iskazao i Ante Stipetić.