Utakmicu 1. kola 1. HRL Zapad djevojčice U13 odigrale su u petak, 20. listopada 2023. godine, u Gospiću protiv vršnjakinja RK Rab. Pobjedom i prvim osvojenim bodovima smjestile su se na 1. mjesto trenutnog poretka.

Čvrsta igra obje ekipe obilježila je svih 40. minuta susreta. Unatoč odličnoj igri gospićkih rukometašica u prvih 10 minuta susreta u kojima su stekle prednost od 3 pogotka (4:1), igračice Raba iskoristile su dva nerealizirana sedmerca i do isteka 20. minute sustigle prednost (6:5).

Sve do 30. minute nastavka igralo se „gol za gol“. Nakon spomenute minute Gospićanke su serijom od 3 uzastopna pogotka otišle na +3 (14:11) što Rabljanke nisu uspjele „uloviti“ i susret je završio pobjedom domaće ekipe rezultatom 18:16.

Najkorisnijom igračicom proglašena je odlična Petra Balenović.

Unatoč pobjedi i osvojenim prvim bodovima mjesta za napredak u igri kod igračica trenerice Antić još uvijek ima. Sezona pred njima, vjerujemo, pokazati će se onom u kojoj će njihove rukometne kvalitete rasti i biti dovoljne za ponavljanje prošlosezonskih uspjeha.

RK GOSPIĆ – RK RAB 18:16 (6:5) – Balenović (8), Vukelić (4), Luketić (3), Andrijević (1), Halapa (1), Mesić M. (1)