Dječaci U13 odigrali su u subotu, 21. listopada 2023. godine, u Rijeci susrete 4. kola 1. HRL Zapad protiv ekipa RK Zamet i RK Čavle. Dvjema pobjedama rukometaši trenera Roberta Havličeka upisali su nova 4 boda i nalaze se na 1. mjestu ukupnog poretka sa 7 pobjeda u 7 odigranih utakmica.

Ekipa RK Zamet otvorila je utakmicu serijom od 3 uzastopna pogotka na koju Gospićani odgovaraju nakon 9. minute i okreću rezultat u svoju korist (4:3). Čvrstom igrom i odličnom obranom povećali su razliku i na poluvrijeme otišli pri vodstvu od  +3 (9:6).

Nastavak susreta donio je novu visoku 5:0 seriju kojom Riječani prelaze u vodstvo (11:9). To je probudilo gospićke rukometaše te su do isteka posljednje minute utakmice požrtvovnom igrom sustigli rukometaše Zameta, prešli u vodstvo i odnijeli pobjedu rezultatom 23:16.

Utakmica protiv RK Čavle bila je neizvjesna sve do 10. minute. Gospićani su to promijenili do kraja prvoga poluvremena serijama 5:0 i 3:0 te je rezultat bio 15:9 za mlade Ličane.

U nastavku su dječaci iz Čavla prikazali bolji rukomet te su postigli 2 pogotka više što ipak nije bilo dovoljno za sustići prednost ekipe Gospića koja je upisala i drugu pobjedu toga dana (24:20).

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 16:23 (6:9) – Stručić (7), Sarić (5), Pajtl (5), Brozičević (4), Župan (1), Pintar (1)

RK ČAVLE – RK GOSPIĆ 24:20 (15:9) – Stručić (11), Brozičević (6), Župan (2), Sarić (2), Pajtl (1), Jandrić (1), Asić (1)