Sportska dvorana Žeravice u Ivanić Gradu ugostila je u subotu, 21. listopada 2023. godine, odigravanje utakmica 2. kola 1. HRL Zapad. Djevojčice U15 snage su odmjerile s vršnjakinjama ŽRK Ivanić i ŽRK Dugo Selo ’55. Dvije izborene pobjede donijele su ekipi trenera Vanje Antića nova 4 boda s kojima se rukometašice Gospića trenutno nalaze na 1. mjestu ukupnog poretka.

Gospićanke su otvorile susret protiv ekipe Ivanića mini serijom od 2 uzastopna pogotka na koju su protivnice vrlo brzo odgovorile. Nakon 10. minute ekipa iz Gospića pokazala je karakter i zadržala vodstvo koje je kod odlaska na predah bilo 12:9.

Drugi dio utakmice pokazao je kako će ovogodišnji plasman na Završnicu PH djevojčice U15 morati izboriti igrajući ozbiljan rukomet bez upadanja u krizne situacije. Iako su rukometašice Gospića imale i 5 pogodaka prednosti, djevojčice Ivanića smogle su snage uvesti utakmicu u nemirne vode, te u konačnici imale prilike i doći do jednoga boda. Ipak, bez obzira što je minimalna (23:22) pobjeda gospićkih rukometašica i više je nego zaslužena.

Samo 10 minuta nakon ovako, fizički i psihički, iscrpljujuće utakmice uslijedio je susret protiv još jednog veoma kvalitetnog protivnika.

Izjednačena igra obje ekipe obilježila je prvo poluvrijeme utakmice protiv ekipe Dugo Selo ’55, a poluvrijeme je završilo rezultatom 13:12 na strani Gospićanki.

Sve do 33. minute nastavka nastavila se igra slična onoj u prvom dijelu utakmice, a Gospićanke su davale posljednje atome snage. Uspjela je ekipa trenera Antića stisnuti zube i s 3 uzastopna pogotka se rezultatski „odlijepiti“ na +4 (20:16). Do isteka 40. minute dugoselske rukometašice uspjele su smanjiti spomenutu prednost za tek jedan pogodak što je mladim Ličankama donijelo pobjedu (26:23) i nova dva boda.

Najboljom igračicom ekipe Gospića u utakmici protiv Ivanića proglašena je Anja Rukavina, dok je istu titulu utakmice protiv ŽRK Dugo Selo ’55 zaslužila Lara Dumičić.

ŽRK IVANIĆ – RK GOSPIĆ 22:23 (9:12) – Ivančić (6), Rukavina (5), Gučanin (4), Vukelić (3), Dumičić (2), Kulaš (2), Šulentić (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK DUGO SELO ’55 26:23 (13:12) – Dumičić (7), Ivančić (6), Gučanin (6), Rukavina (4), Kulaš (2), Vukelić (1)