Utakmica 3. kola 2. HRL Zapad odigrala se u Poreču, 22. listopada 2023. godine, između RK Gospić i RK Poreč. Mlada ekipa trenera Roberta Havličeka nije uspjela doći do pobjede na gostovanju i trenutno se nalaze na 7. mjestu u ukupnom poretku.

Ekipa Poreča iskoristila je neiskustvo pomlađene gospićke ekipe i u prvih 17. minuta susreta dvijema serijama od 4 odnosno 5 uzastopnih pogodaka otišla na visokih +9 (11:2). Gospićani su uhvatili ritam igre ali su nakon 28. minute Porečani novom 4:0 serijom vratili gol razliku i rezultat je kod odlaska na predah bio 19:10 u korist protivnika.

Nastavak utakmice igrači trenera Havličeka su pokušali držati ritam, agresiju i ostvariti što kvalitetniju igru kao pripremu za nove susrete što je bilo dovoljno za poraz rezultatom 29:36.

RK POREČ – RK GOSPIĆ 36:29 (19:10) – Hećimović (7), Suknaić (6), Bukovac (6), Pavelić (2), Milković T. (2), Jergović (2), Milković P. (2), Ratković L. (1), Devčić (1)