Deveti prijateljski susret donio nam je četvrtu pobjedu.

Sredinom tjedna, u srijedu 22. rujna 2021. godine, na trening utakmicu nam je u goste ekipa Biograda. Ni ovoga puta ekipa nije bila u pounom sastavu budući su izostali Dželalija i Petrović, dok smo gostima za ovu utakmicu posudili Jakova Žugaja budući je njihov vratar izostao.

Upravo je Žugaj bio glavni problem svoje prave ekipe. Odličan dan i brojne ostvarene obrane dale su gostima zaleta i motivacije za agresivnu igru što ih je dovelo do visokog vodstva 8:3. U drugom dijelu poluvremena počela je življa igra u obrani, dok nas je aktivniji napad pogotkom Suknaića u samoj završnici prvoga dijela na odmor odvela pri minimalnom zaostatku 10:11.

Veoma loš, rekli bi prema dojmu i nezainteresiran ulazak u drugih 30 minuta gosti su ponovno iskoristili i poveli 15:11 u 35. minuti utakmice. Uspjeli smo, unatoč i dalje raspoloženom Žugaju, ponovno pohvatati konce igre, ubaciti u brzinu više, te pogotcima Kovačevića (2), Čovića (2), Jelića (2) i Markića (2) serijom 8:1 doći na +3 (19:16).

Posljednjih petnaestak minuta ponovno ulazimo u ritam s početka utakmice, zadržavamo vodstvo i ostvarujemo pobjedu 25:22.

 

RK GOSPIĆ – RK BIOGRAD 25:22 (10:11) – Jelić (5), Kovačević (3), Suknaić (3), Markić (3), Čović (3), Seferagić (2), Matulović (2), Udiljak (2), Bilić (1), Verzon (1)