Rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su u subotu, 5. studenog 2022. godine, u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću utakmice 4. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Zamet i RK Trsat. Planirana utakmica 1. kola protiv MRK Arba Rab nije odigrana jer gosti zbog vremenskih neprilika nisu uspjeli doputovati.

U obee odigrane utakmice Gospićani su bili bolji i zasluženo osvojili nova 4 boda.

Prva utakmica odigrana je protiv rukometaša Zameta. Već na samom otvaranju susreta domaća je momčad napravila seriju 4:0 i naslutila tijek igre. U 11. minuti prvoga dijela vodstvo Gospićana bilo je +5 (10:5), ali igrači iz Rijeke nisu se predavali. Pred kraj prvog poluvremena napravili su seriju 4:0 i smanjili razliku na svega -3 (11:14). Nakon odmora Zamet nastavlja čvrstu igru i novom serijom 4:0 prelazi u minimalno vodstvo. Susret se igrao „gol za gol“ sve do 27. minute kada mladi Ličani, na krilima odličnog Vedrana Hećimovića, prave seriju 5:0 i vraćaju se u vodstvo. Završna serija od 4:0 u zadnje dvije minute susreta donijela je pobjedu gospićke momčadi rezultatom 29:21.

Druga je utakmica bila drugačijeg ritma. Protiv vršnjaka iz Trsata Gospićani su prvo poluvrijeme bili rezultatski i kvalitetom potpuno izjednačeni. Na predah se otišlo sa samo po 6 postignutih pogodaka na obje strane (6:6). Nakon predaha rukometaši trenera Havličeka su se „probudili“ i preuzeli inicijativu. Drugo je poluvrijeme djelovalo puno kvalitetnije i čvršće, a susret je završio pobjedom ekipe Gospića rezultatom 20:15.

Dječaci U15 u ukupnom poretku 1. HRL Zapad zauzimaju 9. mjesto sa 6 bodova, a u 4 odigrane utakmice imaju 3 pobjede i 1 poraz, ali i tri susreta manje od prvoplasirane ekipe.

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 29:21 (14:11) – Hećimović (12), Stilinović (8), Bukovac (3), Borovac I. (3), Borovac L. (2), Milković (1)

RK TRSAT – RK GOSPIĆ 15:20 (6:6) – Milković (5), Bukovac (5), Borovac I. (3), Hećimović (2), Koljđeraj (1), Borovac L. (1), Jergović (1), Stilinović (1), Ratković L. (1)