Svečana dodjela pohvalnica gradonačelnika Grada Gospića učenicima osnovnih i srednjih škola te studentima visokoškolskih ustanova za postizanje izvrsnih rezultata, izniman trud i požrtvovnost u radu tijekom školske godine 2022./2023. održana je povodom Dana Grada Gospića, 19. srpnja 2023. godine, u prostoru gradske vijećnice.

Izuzetno smo ponosni brojem rukometaša i rukometašica koji su ujedno, kao učenici s izuzetnim postignućima, primili spomenute pohvalnice. Dokaz je to kako sportski odgoj uvelike doprinosi i odgaja mlade, uspješne i nadarene kako sportaše, tako i učenike.

Uspjesi tijekom školske godine 2022./2023. još su jednom pokazali kako savršeni odlikaši mogu biti i kvalitetni sportaši, a i obratno, te da je bitna kvaliteta organizacije i sportski duh koji se od ranih dana usađuje u dječje gene.

Pohvalnice gradonačelnika Grada Gospića između ostalih primili su učenici OŠ dr. Jure Turića (Gospić) i Strukovne škole Gospić ujedno i perspektivni mladi rukometaši i rukometašice:

OŠ dr. Jure Turića:

 • Milan Pintar – 5. razred
 • Mia Vukelić – 5. razred
 • Tihana Marković – 5. razred
 • Petra Balenović – 5. razred
 • Matej Tomljenović – 6. razred
 • Andrija Ratković – 6. razred
 • Nela Svetić Balenović – 6. razred
 • Eva Blažević – 6. razred
 • Matan Marković – 7. razred
 • Mladen Marković – 8. razred
 • Josip Ratković – 8. razred (preuzela mama)
 • Marta Šulentić – 8. razred

Za izuzetne uspjehe na Državnom natjecanju u školskom rukometu (dječaci 7. i 8. razred 1. mjesto, djevojčice 7. i 8. razred 3. mjesto):

 • Školsko sportsko društvo „Velebit“ – OŠ dr. Jure Turića Gospić – nagradu preuzeo trener i učitelj Vanja Antić

Srednja strukovna škola:

 • Ivano Tonković – 2. razred – Medicinska škola

Rukometni klub “Gospić” ovim putem čestita svim laureatima sa željom da im ove nagrade budu samo motivacija za uspješno savladavanje prepreka i ostvarenje novih uspjeha u budućnosti.